Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/Netflix.jpg

Netflix mbledh ‘ekipin e ëndrrave’ në filmin e ri të Adam McKayLeonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep dhe Timothy Shalame do të luajnë në filmin e ri të Adam McKay “Don’t Look Up”, prodhuar nga Netflix.

Përveç tyre, rolet iu dhanë Johnny Hill, Cate Blanchett, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry, Himesh Patel dhe Rob Morgan, i cili, sipas mediave amerikane, është ylli më i filmit në një film që nga “Ocean’s 11 i Steven Soderberg.

Filmi bëhet fjalë për dy astronomë të cilët po përpiqen të paralajmërojnë njerëzimin për një asteroid që mund të shkatërrojë Tokën. Rolin e astronomëve në film do ta luajnë Leonardo DiCaprio dhe Jennifer Lawrence, por Netflix nuk deshi të konfirmojë këtë informacion, shkruan revista “Variety”.

Xhirimet duhet të fillojnë deri në fund të vitit. Filmi i mëparshëm i Adam McKay, “Vice”, për ish-zëvendëspresidentin e SHBA-së Dick Cheney, u nominua për tetë çmime Oscar, përfshirë filmin më të mirë, por ai fitoi çmimin vetëm për make-up.

Në vitin 2015, McKay fitoi çmimin Oscar për skenarin më të mirë të adaptuar për filmin “The Big Short”, në lidhje me mashtrimet financiare që çuan në krizën financiare globale në vitin 2007.

Të fundit

Kim publikon video duke dalë nga uji ndërsa mahnit me linjat trupore

Kim Kardashian ka qenë objektivi i reagimeve që kur zbuloi se ajo për ditëlindje udhëtoi në The Brando Resort në Tahiti, duke organizuar një festë në mes të pandemisë coronavirus. Por kjo

Luana Vjollca zgjedh të vishet si Jennifer Lopez për festën e ‘Halloëeen’

Prezantuesja dhe njëherësh këngëtarja, Luana Vjollca, vazhdon të jetë ndër më të pëlqyerat në estradën shqiptare. Ajo në rrjete sociale ndan imazhe të ndryshme nga përditshmëria, me t

Gold AG tregon gjininë e fëmijës së parë

Arian Agushi i njohur si Gold AG në industrinë e muzikës shqipe, ishte i ftuari i radhës në “Ky emër nuk ka nevojë për prezantim” me Artan Telakun në RTV Dukagjini. Jeta private e Gold AG

Dafina Zeqiri me ndryshime në dukje, bëhet me balluke

Ajo është ndër këngëtaret shqiptare që po arrin të bëjë revolucion në industrinë muzikore. Bëhet fjalë për Dafina Zeqirin, e cila që në paraqitjen e parë kishte dëshmuar se ka talent

Aktorja e famshme i jep fund beqarisë në fshehtësi të plotë

Aktorja e famshme Scarlett Johansson dhe partneri i saj Colin Jost janë martuar, çifti kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë të fshehtë. Ata i kanë thënë “Po” njëri-tjetrit

Ardian Bujupi godet me këngën e re

Ardian Bujupi dhe Gent kanë sjellë projektin e ri të tyre që po djeg rrjetin. “Jepi” quhet kënga, ajo flet për jetën e shfrenuar, mes makinash luksoze, armëve e lëndëve narkotike si “b

Info Tjera