Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/rita-2.jpg

Pavarësisht virusit, Rita Ora grumbullon miliona euro pasuriAjo ka ndërprerë turnetë muzikore për shkak të Covid-19, por Rita Ora është në rrugën e duhur për t’u bërë një nga yjet më të pasura të pop-it në botë.

Me vetëm dy albume në emrin e saj, dhjetë hitet e fundit Rita Ora ka grumbulluar një pasuri të vlerësuar prej 20 milionë funta.

Rita, e cila ka 16 milionë ndjekës të Instagram, gjeti famë në adoleshencën e saj dhe shumë shpejt e kuptoi se mund të bënte më shumë para në fushatat reklamuese fitimprurëse sesa nga muzika e saj, shkruan The Sun.

“Rita ka prekjen magjike kur bëhet fjalë për tërheqjen e njerëzve – ajo është seksi, argëtuese dhe e këndshme. Nuk e ndjekin vetëm fansat e saj muzikore por njerëzit e thjeshte që dëgjojnë këngët e saj”, tha një burim i industrisë për artisten.

Këtë vit Rita mbajti vendin e nëntë në Sunday Times Rich List për muzikantë të rinj, duke e ndarë atë me yllin Stormzy . Që prej shfaqjes në këngën Hot Right Now tetë vjet më parë, Rita ka fituar një reputacion si një nga gratë më punëtore në biznesin e shoë-bizit, me tre kompani të krijuara për të trajtuar pasurinë e saj.

Paratë e saj vijnë nga Rora Properties, Ora Multi Services dhe Ora Live, të cilat merren me performancën e saj, përfshirë turneun e saj botëror 2019-20.

Këtë vit ajo u detyrua të anulonte koncertet për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Një nga marrëveshjet e saj të para të mëdha ishte një kontratë 30 milionë £ me Pepsi në 2012.

Vitin pasues ajo nënshkroi një marrëveshje 500,000 £ për modelin e veshjeve Material Girl të Madonna-s.

Të fundit

Anxhela Peristeri “ngre peshë” Eurovisionin me performancën e parë

Këngëtarja e dashur për publikun, Anxhela Peristeri, do të përfaqësojë Shqipërinë këtë vit në “Eurovision”. “Karma” është titulli i këngës, me të cilën ajo do të ngjitet në

A është larguar Ledjana nga Përputhen?

Raporti i saj me Mevlanin është krisur pasi ajo mungoi në episodin e djeshëm të programit. Dhe, Ledjana Prenga ka bërë një postim në rrjete sociale e cila mori vëmendje. Ajo sqaroi disa nga

Çfarë ndryshime solli virusi te Bebe Rexha

Këngëtarja me prejardhje shqiptare dhe famë botërore, Bebe Rexha, së fundmi e ka bërë të ditur lajmin se kishte vendosur ta ndryshojë albumin e saj, pasi prindërit iu infektuan me koronaviru

Tayna vazhdon me poza provokuese nga pushimet

Tayna është njëra ndër reperet më të dashura të publikut shqiptar. Ajo është mjaft aktive në rrjete sociale ku ndan foto dhe video nga përditshmëria, së fundi ajo ka udhëtuar me pushime

Luana Vjollca vjen me ndryshimin e radhës, josh fansat me paraqitjen

Prezantuesja dhe njëherësh këngëtarja, Luana Vjollca, përherë pëlqehet për stilin e saj. Bukuroshja në pothuajse të gjitha paraqitjet e saj mundohet që të kurojë secilin detaj, duke joshu

Hiti po afron! Getoari, Ermali dhe Majk zbulojnë detaje nga bashkëpunimi i shumëpritur

Pak ditë më parë këngëtari Ermal Fejzullahu njoftoi se së shpejt do ti vinte me një bashkëpunim me Ghetto Geasy dhe Majk. Ai u shpreh se projekti është gati, sepse xhirimet kanë përfunduar

Info Tjera