Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/785-0-60b2bdae55ec6-600x360-1.jpg

Pse ishte kundër Albanit, Flori Mumajesi?“Thikat e mia”, ishte projekti muzikor më të cilin Ramosaj konkurroi në festivalin e këtij viti.

Dhe, ai zuri vendin e parë në “Kënga Magjike” për këtë vit.

Pasi u shpall fitues, natyrisht se nuk kanë munguar reagimet e ndryshme, teksa nuk mungoi edhe ai i kantautorit, Flori Mumajesi.

Siç duket, artisti shqiptar nuk ishte i kënaqur me vendimin e jurisë, derisa ka treguar të preferuarin e tij për të fituar festivalin.

Përmes një storie të publikuar në profilin e tij zyrtar në Instagram, këngëtari shkroi se fitues do të duhej të ishte Kras me këngën “Bekuar”.

“Koha do ta vërtetojë se gabim apo të drejtë kishte kjo juri. Për mua që refuzoj të jem me panele jurie je ti fituesi dhe jo vetëm i new artist”, shkroi Flori.

Ndryshe, vendin e parë e fitoi Alban Ramosaj, të dytin Klajdi dhe Florin, ndërsa të tretin Nutsa.

Të fundit

Pse po rikthehen në Britani Princi Harry dhe Meghan Markle

Princi Harry dhe Meghan Markle mund të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar për një festë në nder të Princeshës Diana. Duka dhe Dukesha e Sussex-it thuhet se do të bashkohen me familjen mbretë

Nga pjesë e Për’Puthen në moderatore

Një nga personazhet më të komentuar në “Për’Puthen”, Shqipe Hysenajn tashmë do ta shihni çdo të shtunë në rolin e moderatores në emisionin “N’Shtëpi t’Re”. E ftuar në emisio

Pas Eurovisionit, Anxhela surprizon me “baladën e verës”

Anxhela Peristeri nuk di të ndalet dhe nëse po mendonit se pas super suksesit në “Eurovision” artistja do bënte pak pushim, na lejoni t’ju informojmë për të kundërtën. Anxhela është s

Enca bombardon internetin

Ajo është njëra prej artisteve shqiptare që merr vëmendje të madhe sa herë që poston në rrjete sociale. Fjala është për këngëtaren nga Shqipëria, Enca Haxhia, e cila publikon imazhe e v

Konkurrenti i preferuar i Bora Zemanit në “Për’puthen”

Sezoni i dytë i emisionit “Për’puthen” ka përmbyllur rrugëtimin e tij të gjatë, pas një transmetimi çdo ditë, për 8 muaj me radhë. Moderatorja Bora Zemani ka folur disa herë për afr

Tayna dhe Azet në mesnatë sjellin këngën e re

Tayna dhe Azet kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Dyshja, të cilët pëlqehen mjaft shumë për zhanrin e tyre, sonte në mesnatë sjellin këngën e re. Këtë e ka bërë të d

Info Tjera