Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/Markle-Tiara-Wedding-Day.jpg

Pse Mbretëresha nuk lejoi Meghan Markle të mbante kurorën ruse në dasmëQë prej dasmës së majit të vitit 2018, shumë histori janë treguar në lidhje me kurorën e famshme të cilën do të vendoste Meghan Markle.

Në thelb, Meghan fillimisht dëshironte të vendoste një tjetër kurorë, por mbretëresha nuk e aprovoi një gjë të tillë.

Në librin “Battle of Brothers: William and Harry – The Inside Story of a Family in Tumult”, historiani dhe biografi mbretëror Robert Lacey, njëkohësisht këshilluesi historik i serialit të Netflix, “The Crown”, zbulon për herë të parë arsyet pse mbretëresha Elizabeth II nuk ra dakord me zgjedhjen e parë të Meghan Markle.

Në një fragment të librit, të botuar nga Mirror, Lacey shkruan: “Është e pakonfimuar nga Pallati, por nuk u mohua kurrë, megjithëse na u tha se mbretëreshës iu desh t’i thoshte ‘jo’ zgjedhjes së parë të Meghan, një kurorë prej smeraldi që thuhej se kishte ardhur nga Rusia.”

Në libër, biografi shkruan se kurora ishte një nga ato që kishte mbërritur në duart e mbretërisë përmes rrugësh të dyshimta gjatë Revolucionit Rus.

Sipas tij, mbretëresha ishte e mendimit se nuk do t’i shkonte për shtat Pallatit dhe Meghani-t që pas dasmës, gazetat të spekulonin se cila nga princeshat, vajzat e carit Nikolla II të Rusisë, e kishte mbajtur vënë para se të vritej nga bolshevikët në vitin 1918.

Të fundit

Anxhela Peristeri “ngre peshë” Eurovisionin me performancën e parë

Këngëtarja e dashur për publikun, Anxhela Peristeri, do të përfaqësojë Shqipërinë këtë vit në “Eurovision”. “Karma” është titulli i këngës, me të cilën ajo do të ngjitet në

A është larguar Ledjana nga Përputhen?

Raporti i saj me Mevlanin është krisur pasi ajo mungoi në episodin e djeshëm të programit. Dhe, Ledjana Prenga ka bërë një postim në rrjete sociale e cila mori vëmendje. Ajo sqaroi disa nga

Çfarë ndryshime solli virusi te Bebe Rexha

Këngëtarja me prejardhje shqiptare dhe famë botërore, Bebe Rexha, së fundmi e ka bërë të ditur lajmin se kishte vendosur ta ndryshojë albumin e saj, pasi prindërit iu infektuan me koronaviru

Tayna vazhdon me poza provokuese nga pushimet

Tayna është njëra ndër reperet më të dashura të publikut shqiptar. Ajo është mjaft aktive në rrjete sociale ku ndan foto dhe video nga përditshmëria, së fundi ajo ka udhëtuar me pushime

Luana Vjollca vjen me ndryshimin e radhës, josh fansat me paraqitjen

Prezantuesja dhe njëherësh këngëtarja, Luana Vjollca, përherë pëlqehet për stilin e saj. Bukuroshja në pothuajse të gjitha paraqitjet e saj mundohet që të kurojë secilin detaj, duke joshu

Hiti po afron! Getoari, Ermali dhe Majk zbulojnë detaje nga bashkëpunimi i shumëpritur

Pak ditë më parë këngëtari Ermal Fejzullahu njoftoi se së shpejt do ti vinte me një bashkëpunim me Ghetto Geasy dhe Majk. Ai u shpreh se projekti është gati, sepse xhirimet kanë përfunduar

Info Tjera