Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/10/meghan-harry.jpg

Pse po rikthehen në Britani Princi Harry dhe Meghan MarklePrinci Harry dhe Meghan Markle mund të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar për një festë në nder të Princeshës Diana.

Duka dhe Dukesha e Sussex-it thuhet se do të bashkohen me familjen mbretërore dhe 100 të tjerë që do të jenë të pranishëm.

Festa do të zhvillohet në Pallatin Kensington të martën.

Statuja e princeshës së ndjerë u zbulua në Korrik për të shënuar atë që do të kishte qenë 60-vjetori i saj.

Një burim është shprehur për gazetën britanike The Sun: “Askush nuk e di se cili është vendimi i Harry-t por ka zëra se ai mund të vijë me Meghan dhe dy fëmijët e tyre.”

Kthimi i mundshëm vjen në mes të një përçarjeje të vazhdueshme të shkaktuar nga deklaratat e forta nga Harry dhe Meghan muajt e fundit.

Pas largimit dramatik nga familja mbretërore vitin e kaluar, çifti vazhduan të akuzojnë institucionin për racizëm dhe neglizhencë.

Fotografia e skedarit e datës 2/7/2021 e anëtarëve të publikut shikojnë statujën e Dianës, Princeshës së Uellsit, në Kopshtin e Fundosur në Pallatin Kensington, Londër.

Kanë kaluar 24 vjet që kur Diana, Princesha e Uellsit vdiq në një aksident me makinë në Paris.

Princesha – Duka i Kembrixhit dhe nëna e ndjerë e Dukës së Sussex – ishte vetëm 36 vjeçe, kur ajo u vra më 31 gusht 1997. Data e lëshimit: E martë, 31 gusht 2021. PA Photo.

Shihni historinë e PA ROYAL Diana. Kredia e fotografisë duhet të lexojë: Jonathan Brady/PA Wire

Harry dhe William janë takuar vetëm disa herë që nga ajo kohë.

Njëherë ndodhi gjatë funeralit të Princit Philip dhe më pas për zbulimin e statujës së nënës së tyre

Të fundit

Nga pjesë e Për’Puthen në moderatore

Një nga personazhet më të komentuar në “Për’Puthen”, Shqipe Hysenajn tashmë do ta shihni çdo të shtunë në rolin e moderatores në emisionin “N’Shtëpi t’Re”. E ftuar në emisio

Pas Eurovisionit, Anxhela surprizon me “baladën e verës”

Anxhela Peristeri nuk di të ndalet dhe nëse po mendonit se pas super suksesit në “Eurovision” artistja do bënte pak pushim, na lejoni t’ju informojmë për të kundërtën. Anxhela është s

Enca bombardon internetin

Ajo është njëra prej artisteve shqiptare që merr vëmendje të madhe sa herë që poston në rrjete sociale. Fjala është për këngëtaren nga Shqipëria, Enca Haxhia, e cila publikon imazhe e v

Konkurrenti i preferuar i Bora Zemanit në “Për’puthen”

Sezoni i dytë i emisionit “Për’puthen” ka përmbyllur rrugëtimin e tij të gjatë, pas një transmetimi çdo ditë, për 8 muaj me radhë. Moderatorja Bora Zemani ka folur disa herë për afr

Tayna dhe Azet në mesnatë sjellin këngën e re

Tayna dhe Azet kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Dyshja, të cilët pëlqehen mjaft shumë për zhanrin e tyre, sonte në mesnatë sjellin këngën e re. Këtë e ka bërë të d

Luana Vjollca thekson format seksi

Veshja e ngushtë ia vizaton pjesët e trupit Luanës. Luana Vjollca nuk harron t’i mbajë të informuar ndjekësit për çdo lëvizje që bën. Moderatorja dhe këngëtarja këto ditë po qëndron

Info Tjera