Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/Rita-Ora.jpeg

Rita Ora thotë se po e shijon në maksimum qëndrimin në AustraliKëngëtarja Rita Ora ka zbuluar se ajo ‘kurrë’ nuk dëshiron të largohet nga Australia.

Ylli shqiptaro-britanik i muzikës pop detajoi dëshirën e saj për të qëndruar në atë vend duke u shprehur se ‘është kaq e bukur’ ndërsa ishte e ftuar në ‘Nova’s Red Room’ në Sydney, shkruan DailyMail.

30-vjeçarja, e cila mbërriti në Australi në muajin shkurt, tha se ajo ishte gjithashtu e impresionuar nga mikpritja e australianëve me njerëzit që ishin ‘kaq të mirë dhe miqësorë’.

“Unë thjesht nuk dua të largohem, nuk dua kurrë të largohem”, tha ajo ndërsa u intervistua pak para performancës së saj në ‘Nova’s Red Room’.

“Është kaq e bukur këtu për kaq shumë arsye – sa herë që vij këtu ka qenë udhëtim në shpejtësi, kështu që është bukur të jesh në gjendje të ulesh këtu dhe të shijosh kulturën dhe njerëzit dhe të gjithë janë kaq të mirë dhe miqësorë”.

Duke folur për vitin e saj të parë të saj si anëtare e jurisë në “The Voice Australia”, Rita e etiketoi përvojën si ‘argëtuese’ dhe plot ‘mahnitje’.

“Është argëtim, ka kaq shumë mahnitje dhe befasi të çmendura dhe trajnerët e tjerë janë të shkëlqyeshëm, por unë ndjehem sikur jam trajnerja më e mirë … por ata të gjithë do ta thonë këtë për veten e tyre”, tha ajo.

Rita u ngjit në skenën e ‘Nova’s Red Room’ të mërkurën, për të performuar hitin e saj më të fundit.

Ajo i shtangu të gjithë kur u shfaq me një veshje krejt të bardhë, pantallona të gjera dhe një palë taka të larta.

Bjondja kishte vënë disa aksesorë prej ari, që përfshinin: rrathë, unaza të ndryshme dhe një gjerdan. Për një pjesë të performancës së saj, ajo gjithashtu veshi një xhaketë lëkure.

Rita është sivjet anëtare e jurisë në spektaklin “The Voice Australia” krahas emrave të njohur si: Keith Urban, Guy Sebastian dhe Jessica Mauboy.

“The Voice Australia” do të fillojë të shfaqet në Channel 7 në Australi dikur më vonë gjatë këtij viti.

Të fundit

Pse po rikthehen në Britani Princi Harry dhe Meghan Markle

Princi Harry dhe Meghan Markle mund të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar për një festë në nder të Princeshës Diana. Duka dhe Dukesha e Sussex-it thuhet se do të bashkohen me familjen mbretë

Nga pjesë e Për’Puthen në moderatore

Një nga personazhet më të komentuar në “Për’Puthen”, Shqipe Hysenajn tashmë do ta shihni çdo të shtunë në rolin e moderatores në emisionin “N’Shtëpi t’Re”. E ftuar në emisio

Pas Eurovisionit, Anxhela surprizon me “baladën e verës”

Anxhela Peristeri nuk di të ndalet dhe nëse po mendonit se pas super suksesit në “Eurovision” artistja do bënte pak pushim, na lejoni t’ju informojmë për të kundërtën. Anxhela është s

Enca bombardon internetin

Ajo është njëra prej artisteve shqiptare që merr vëmendje të madhe sa herë që poston në rrjete sociale. Fjala është për këngëtaren nga Shqipëria, Enca Haxhia, e cila publikon imazhe e v

Konkurrenti i preferuar i Bora Zemanit në “Për’puthen”

Sezoni i dytë i emisionit “Për’puthen” ka përmbyllur rrugëtimin e tij të gjatë, pas një transmetimi çdo ditë, për 8 muaj me radhë. Moderatorja Bora Zemani ka folur disa herë për afr

Tayna dhe Azet në mesnatë sjellin këngën e re

Tayna dhe Azet kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Dyshja, të cilët pëlqehen mjaft shumë për zhanrin e tyre, sonte në mesnatë sjellin këngën e re. Këtë e ka bërë të d

Info Tjera