Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/festtivali-i-kenges.png

Shpallen finalistët e Fest ‘59Mbrëmë (e hënë) është shënuar nata e parë e edicionit të 59-të të Festivalit të Këngës së RTSH.

Në kompeticionin muzikor u prezantuan plot 25 këngë, ndonëse një më pak për arsye se artistja Manjola Nallbani vendosi të tërhiqej nga gara për shkak të disa arsyeve shëndetësore.

Ndërkaq sot (e martë) siç bëhet e ditur, të gjitha këngët do prezantohen në transmetim në një variant akustik, përkundër se është marrë vendimi i jurisë për 18 finalistët e nesërm.

Juria e Fest ‘59 vendosi të çojë në finalen e 23 dhjetorit 18 këngë të interpretuara nga:

 • Orgesa Zaimi
 • Festina Mejzini
 • Devis Xherahu
 • Inis Neziri
 • Florent Abrashi
 • Sardi Strugaj
 • Gjergj Kaçinari
 • Rosela Gjylbegu
 • Kastro Zizo
 • Wendi Mancaku
 • Evi Reçi
 • Xhesika Polo
 • Anxhela Peristeri
 • Era Rusi
 • Gigliola Haveriku
 • Viktor Tahiraj
 • Kamela Islamaj
 • Mirud

Theksojmë që nata e dytë e këtij festivali mund të ndiqet sonte në RTSH 1, në rrjetin social Facebook dhe kanalin e YouTube të RTSH.

Të fundit

Pas Eurovisionit, Anxhela surprizon me “baladën e verës”

Anxhela Peristeri nuk di të ndalet dhe nëse po mendonit se pas super suksesit në “Eurovision” artistja do bënte pak pushim, na lejoni t’ju informojmë për të kundërtën. Anxhela është s

Enca bombardon internetin

Ajo është njëra prej artisteve shqiptare që merr vëmendje të madhe sa herë që poston në rrjete sociale. Fjala është për këngëtaren nga Shqipëria, Enca Haxhia, e cila publikon imazhe e v

Konkurrenti i preferuar i Bora Zemanit në “Për’puthen”

Sezoni i dytë i emisionit “Për’puthen” ka përmbyllur rrugëtimin e tij të gjatë, pas një transmetimi çdo ditë, për 8 muaj me radhë. Moderatorja Bora Zemani ka folur disa herë për afr

Tayna dhe Azet në mesnatë sjellin këngën e re

Tayna dhe Azet kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Dyshja, të cilët pëlqehen mjaft shumë për zhanrin e tyre, sonte në mesnatë sjellin këngën e re. Këtë e ka bërë të d

Luana Vjollca thekson format seksi

Veshja e ngushtë ia vizaton pjesët e trupit Luanës. Luana Vjollca nuk harron t’i mbajë të informuar ndjekësit për çdo lëvizje që bën. Moderatorja dhe këngëtarja këto ditë po qëndron

Rihanna zbulon linjat seksi

Rihanna ka sjellë tashmë vajzën ‘perfekte’ të verës në një skenë në internet. Superylli 33 vjeqar modeloi veshjen e brendshme të re me dantella nga linja Fenty gjatë ditës së

Info Tjera