Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/taylor-swift-scaled.jpg

Taylor Swift thyen rekordin britanik të “The Beatles”Riregjistrimi i Taylor Swift i albumit të saj “Fearless” ka kryesuar listën britanike të albumeve muzikore dhe ka rrëmbyer një rekord të mbajtur prej The Beatles.

Albumi, i titulluar “Fearless (Taylor’ Version)”, u regjistrua pas një grindjeje të profilit të lartë në lidhje me pronësinë e regjistrimeve të saj master me menaxherin e shquar të talenteve Scooter Braun.

“Është albumi i saj i tretë në krye të klasifikimit në vetëm 259 ditë, pas publikimeve të befasishme “Folklore” në korrik dhe “Evermore” në dhjetor dhe ka vendosur një rekord të ri për grumbullimin më të shpejtë të tre këngëve numër një në klasifikim”, tha Kompania e Listave Zyrtare.

Rekordi për periudhën më të shkurtër për të nxjerrë tre albume kryesuese të top-charteve mbahej prej 54 vjetësh nga The Beatles, me këngët “Help!”, “Rubber Soul” dhe “Revolver”.

Swift është artistja e parë solo që grumbullon tre albume numër një në hapësirën e një viti.

Albumi origjinal “Fearless” u publikua në vitin 2008, kur Swift ishte 18-vjeçare dhe yll i muzikës country.

“Fearless (Taylor’s Version)” grumbulloi më shumë se 21 000 shitje në tabelat e kryesimeve për t’u bërë albumi i shtatë britanik numër një.

Swift, gjithashtu, ka kryesuar më parë në renditjen e Listave Zyrtare të Kompanisë me “Red” (2012), “1989” (2014), “Reputation” (2017), “Lover” (2019), “Folklore” (2020) dhe “Evermore” (2020).

Të fundit

Pse po rikthehen në Britani Princi Harry dhe Meghan Markle

Princi Harry dhe Meghan Markle mund të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar për një festë në nder të Princeshës Diana. Duka dhe Dukesha e Sussex-it thuhet se do të bashkohen me familjen mbretë

Nga pjesë e Për’Puthen në moderatore

Një nga personazhet më të komentuar në “Për’Puthen”, Shqipe Hysenajn tashmë do ta shihni çdo të shtunë në rolin e moderatores në emisionin “N’Shtëpi t’Re”. E ftuar në emisio

Pas Eurovisionit, Anxhela surprizon me “baladën e verës”

Anxhela Peristeri nuk di të ndalet dhe nëse po mendonit se pas super suksesit në “Eurovision” artistja do bënte pak pushim, na lejoni t’ju informojmë për të kundërtën. Anxhela është s

Enca bombardon internetin

Ajo është njëra prej artisteve shqiptare që merr vëmendje të madhe sa herë që poston në rrjete sociale. Fjala është për këngëtaren nga Shqipëria, Enca Haxhia, e cila publikon imazhe e v

Konkurrenti i preferuar i Bora Zemanit në “Për’puthen”

Sezoni i dytë i emisionit “Për’puthen” ka përmbyllur rrugëtimin e tij të gjatë, pas një transmetimi çdo ditë, për 8 muaj me radhë. Moderatorja Bora Zemani ka folur disa herë për afr

Tayna dhe Azet në mesnatë sjellin këngën e re

Tayna dhe Azet kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Dyshja, të cilët pëlqehen mjaft shumë për zhanrin e tyre, sonte në mesnatë sjellin këngën e re. Këtë e ka bërë të d

Info Tjera