Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/VESSSSS-e1618049981346-780x439-1.jpg

Vesa Luma sjell pamje nga atmosfera në një dasmë shqiptare nga Zelanda ReKosova prej ditës së mërkurë ka hyrë në masa të reja kufizuese, të cilat ndalojnë qarkullimin e qytetarëve nga ora 22:00 deri në orën 5:00, si dhe ka mbyllje totale të gastronomisë dhe tekstilit, duke lejuar vetëm shërbimet “blej/merr me vete”.

Por në një situatë ndryshe e krejt më të kuruar nga COVID-19, ndodhet shteti i largët i Zelandës së Re, në të cilin prej vitesh jeton këngëtarja e njohur shqiptare, Vesa Luma.

Atje po lejohet edhe organizimi i eventeve të ndryshme, me një numër të caktuar personash.

Si rrjedhojë në këtë vend është i mundur edhe organizimi i dasmave, ku vet këngëtarja nga Prishtina ka pasur rastin së fundmi të jetë protagoniste në njërën prej tyre.

Në disa fotografi të publikuara në rrjetin social Instagram, Luma ka bërë të ditur se ka qenë prezente në një dasmë të organizuar nga komuniteti shqiptar në Zelandën e Re.

Foto: Vesa Luma/InstaStory

Ajo është dukur mjaft bukur dhe atraktive e veshur me një fustan të zi të shkurtër dhe shumë elegant, teksa ka shijuar atmosferën e këtij organizimi së bashku me burrin e saj, Big Basta.

Të fundit

Pse po rikthehen në Britani Princi Harry dhe Meghan Markle

Princi Harry dhe Meghan Markle mund të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar për një festë në nder të Princeshës Diana. Duka dhe Dukesha e Sussex-it thuhet se do të bashkohen me familjen mbretë

Nga pjesë e Për’Puthen në moderatore

Një nga personazhet më të komentuar në “Për’Puthen”, Shqipe Hysenajn tashmë do ta shihni çdo të shtunë në rolin e moderatores në emisionin “N’Shtëpi t’Re”. E ftuar në emisio

Pas Eurovisionit, Anxhela surprizon me “baladën e verës”

Anxhela Peristeri nuk di të ndalet dhe nëse po mendonit se pas super suksesit në “Eurovision” artistja do bënte pak pushim, na lejoni t’ju informojmë për të kundërtën. Anxhela është s

Enca bombardon internetin

Ajo është njëra prej artisteve shqiptare që merr vëmendje të madhe sa herë që poston në rrjete sociale. Fjala është për këngëtaren nga Shqipëria, Enca Haxhia, e cila publikon imazhe e v

Konkurrenti i preferuar i Bora Zemanit në “Për’puthen”

Sezoni i dytë i emisionit “Për’puthen” ka përmbyllur rrugëtimin e tij të gjatë, pas një transmetimi çdo ditë, për 8 muaj me radhë. Moderatorja Bora Zemani ka folur disa herë për afr

Tayna dhe Azet në mesnatë sjellin këngën e re

Tayna dhe Azet kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Dyshja, të cilët pëlqehen mjaft shumë për zhanrin e tyre, sonte në mesnatë sjellin këngën e re. Këtë e ka bërë të d

Info Tjera