Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/conte.jpg

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur.

Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën e tij me Interin me pëlqimin e ndërsjellë, vetëm disa ditë pasi siguroi titullin e tyre të parë në Serie A pas 10 viteve.

Ai nuk ishte i gatshëm të qëndronte në “Giuseppe Maeazza” me klubin që është në vështirësi financiare dhe me planifikimet e tyre për të bërë reduktime në tregun e transferimeve dhe në pagat e lojtarëve.

Si pjesë e marrëveshjes, Conte nuk lejohet të drejtojë një klub tjetër italian gjatë sezonit 2021-22.

Prandaj ai po kërkon punë jashtë Italisë dhe ishte në bisedime me Real Madridin, por është raportuar se Florentino Perez dhe lojtarët ishin kundër kësaj ideje.

Conte tani duket shumë afër marrjes së detyrës së trajnerit të Tottenhamit, duke zëvendësuar Jose Mourinhon, i cili u shkarkua muajin e kaluar.

Mourinho, nga ana tjetër e ka marrë drejtimin e Romës.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera