Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/sergio-ramos.jpg

10 mbrojtësit që kanë shënuar më së shumti gola në historiSe Sergio Ramos tashmë është pjesë e historisë së futbollit nuk ka asnjë diskutim.

Nga disa të dhëna të publikuara së fundmi, kapiteni i Real Madridit ka zënë vend në top 10-she sa i përket mbrojtësve me më së shumti gola në histori.

Ai deri sot ka shënuar 126 gola në total dhe renditet i gjashti.

 

I pari është Ronald Koeman, por që një pjesë të karrierës, kohë pas kohe, ka luajtur edhe si mesfushor.

Ramos është mbrojtësi i vetëm aktiv në top 10-she.

 

Të fundit

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Info Tjera