Mbrapa

Conte: Ne meritonim të fitonim

Publikuar: 06.12.2017

Antonio Conte foli në media në një tjetër performancë të mirë nga skuadra e tij edhe pse nuk mori rezultatin e duhur kundër Atletico Madridit.

"Ishte një lojë e mirë, një performancë e mirë", tha Conte.

"Ne meritonim të fitonim. Kur krijoni kaq shumë shanse për të shënuar, shanse të rëndësishme, ju duhet të përpiqeni t'i merrni ato. Në vend të kësaj portieri ishte lojtari më i mirë për ta. Në rrethana të tjera, ne mund të ishim më agresivë me finalizimet tona.

"Ne pranuam një gol që duhet të përmirësojmë. Kishim shumë gabime. Kur luani këtë lloj loje detajet janë shumë të rëndësishme. Ata lëvizin rezultatin përfundimtar. Ndoshta në momentin më të mirë, shkuam 1-0 në disavantazh. Ne u përpoqëm me forcë për të barazuar, dhe pastaj përpiqemi të fitojmë. Pas një paraqitje të tillë, trajneri duhet të jetë i lumtur." u shpreh Conte për media. 

/MediaPress