Mbrapa

Akil Gjakova prek finalen e madhe të Grand Slamit në Paris

Publikuar: 10.02.2018

Xhudisti Akil Gjakova ka siguruar finalen e madhe në Grand Slamin te Parisit Xhudisti ynë mundi mposhti në gjysmëfinale Tsend Ochir të Mongolisë, në kategorinë -73 kg.

Gjakova triumfoi falë tri vërejtjeve që mori kundërshtari, dhe me këtë triumf ai u kualifikua në finale, ku do të garojë me Lasha Shavdatuashvilli.

Tashmë Akili e ka siguruar një medalje nga ky eveniment i madh i xhudos që po mbahet në kryeqytetin e Francës.

/MediaPress