Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Dove-vedere-Inter-Shakhtar-in-chiaro-in-tv-e-streaming-diretta-su-TV8-e-Sky-638x425-1.jpg

A është Inter në shitjeSituata ekonomike e Interit nuk është më e mira. Shumë është përfolur këtë periudhë për shitjen e aksioneve nga Suning Group, pronarët kinezë të klubit zikaltër.

“Do të fokusohemi fuqimisht tek tregtia, do të mbyllim dhe shkurtojmë çdo biznes që nuk ka lidhje me tregtinë e mallrave”, deklaroi një javë më parë Zhang Jindong, pronari i grupit financiar që financon Interin.

“Sot ka ardhur një tjetër komunikatë e Suning Group. Jemi në negociata për të ofruar një sërë zgjidhjesh në fushën e strukturës së kapitalit dhe menaxhimit të likuiditetit. Suning ka konfirmuar angazhimin për të mbështetur financiarisht klubin, me ose pa mbështetje nga jashtë. Në çdo rast, është e arsyeshme dhe e matur të hedhim sytë edhe nga jashtë. Suning ka caktuar konsulentë dhe këshilltarë në Azi për të punuar ngushtë në lidhje me gjetjen e partnerëve strategjikë, të dobishëm si në formën e injektimit të kapitalit, por jo vetëm. Bisedimet me partnerët e mundshëm janë të vazhdueshme“, theksohet në qëndrimin zyrtar të pronarëve të Interit.

Të fundit

Juventusi do t’i shesë Ramseyn dhe Rabiotin, zëvendësimet e tyre janë gati

Juventusi ka vendosur të shesë dy mesfushorët, Aaron Ramsey dhe Adrien Rabiot këtë verë. Sipas gazetës La Repubblica, dy mesfushorët nuk përshtaten më në planet e klubit për të ardhmen, p

Al Khelaifi tregon të ardhmen e Mbape dhe Neymar

Presidenti i PSG-së, Nasser Al Khelaifi ka dërguar mesazh të fortë lidhur me të ardhmen e dyshes Kilian Mbape dhe Nejmar, derisa zbuloi se duan trofeun e Ligës së Kampionëve. Al Khelaifi ka zb

Sonte luhen dy super ndeshje

Sonte do zhvillohen dy super përballje, ndeshjet kthyese të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Borussia Dortmund do e mirëpres Manchester Cityn, derisa Liverpool i bën ‘konak’ Real Mad

Tuchel kërkon kujdes dhe angazhim maksimal ndaj Portos

Edhe pse ka shënuar një fitore me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë, trajneri i Çellsit, Thomas Tuchel, ka kërkuar nga lojtarët e tij të kenë kujdes dhe të shfaqin seriozitetin maksimal në nd

Katër skuadra në garë për trofeun e çmuar të Ligës Unike

Mesjava në Durrës pritet të jetë shumë e ‘nxehtë’. Të martën dhe të mërkurën do të zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale të Ligës Unike, takimi për vendin e tretë dhe finalja e madhe.

Ibrahimovic do rinovojë sërish me Milanin

Prej ditësh është e ditur se Zlatan Ibrahimoviç do të firmosë rinovimin e kontratës së tij me Milanin. Kontrata e tij pritet të jetë një-vjeçare deri në vitin 2022. Sipas të përditshmes

Info Tjera