Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/premtimet.jpg

Ademi e Duka japin premtimet e mëdha për vitin 2021Presidenti i “Federatës Shqiptare të Futbollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Futbollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e autores dhe moderatores Luana Vjollca në Shiko Kush LUAN.

Para se të kalonin në sfidën e tyre, dy presidentët duhet të bënin  secili nga 5 premtime të vërteta ose shaka dhe të vërteta mbi kombëtaret e Shqipërisë dhe Kosovës.

Premtimet e z. Duka ishin këto:

-“Shqipëria jo vetëm që do marrë pjesë ne finalet e Botërorit në Katar, por do jetë pjesëmarrëse edhe në gjysmëfinalet e Katarit!

-Mesi ka deklaruar se do ta mbylli futbollin me ekipin e Vllaznisë!

-Madje e ka dëgjuar edhe Ronaldo, po mendohet të vijë me Tiranën!

-Laçi që do të marrë pjesë në kupat e Evropës, pretendon që do të jetë në gjysmëfinalet e Europa League.

-Numri i vajzave që luajnë futboll në vitin 2021 do dyfishohet!

Premtimet e z. Ademi ishin këto:

-Do ta bëjmë kupën Nënë Tereza që të marrin pjesë të gjitha ekipet shqiptare dhe kosovare që jemi 1.

-Do të themi që Kosova prapë edhe pse do bëhet ekipi, mund të themi kryesor në Ballkan, sigurisht do të shërbejë për ekipin kombëtar dhe do të japë gjithmonë futbollistë sa më shumë që është e mundur, pasi kemi mjaft.

-Do ta bëjmë shumë shpejt një stadium nacional në Kosovë, i cili do të jetë po ashtu i bukur si stadiumi në Tiranë, me 30.000 vende.

-Do ta bëjmë kupën sigurisht që po, presim që shtetet tona ta bëjnë “Shqipërinë e madhe” dhe na duhet një ligë. Unë dhe Duka mund ta përfundojmë këtë ligë për dy orë.

-Në vitin 2023, presidenti Duka do të konkurrojë për President të UEFA-s.

Të fundit

Manchester United fiton derbin ndaj Manchester Cityt

Manchester United e ka fituar derbin ndaj Manchester Cityt me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Ligën Premier. Pas vetëm dy minutash lojë në stadiumin Etihad, Djajtë e Kuq kaluan

Zgjedhjet presidenciale, Barcelona voton në Camp Nou

Sot po mbahen zgjedhjet për president të Barcelonës, pasi fillimisht u shtyen në janar për shkak të rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kataluni. Ylli i Barcelonës, Messi ka shfry

Ibrahimovic me mesazh fantastik

Zlatan Ibrahimovic shpjegoi pse ai u bë nikoqir i ftuar në Festivalin e Muzikës Sanremo. Sulmuesi i Milanit shkaktoi një polemikë të madhe për vendimin e tij për të kaluar javën duke pritur

Messi dhuron një asistim fantastik për Jordi Alban, Barça në avantazh ndaj Osasunas

Argjentinasi ishte protagonist në golin e shënuar ndaj Osasunas, të cilin e shënoi Jordi Alba, transmeton lajmi.net. Messi me një pasim të gjatë dhe maestral e gjeti spanjollin i cili shënoi n

Ky lojtar luan si unë, do jetë pasardhësi im dhe nuk bëj shaka

Messi dhe Ronaldo janë në fundin e karrierës së tyre dhe të gjithë po kërkojnë për pasardhësit e tyre. Mbappe është më i mundshmi nga ajo, që ka treguar deri më tani në fushë. Edhe Pe

Paga e lartë e Ronaldos problem për Juventusin

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fort ekonomikisht në futbollin italian, Juventusi, të jetë i detyruar të bëjë ndërhyrje. 31 milionë neto është paga vjetore e C

Info Tjera