Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/2697755-55777417-1600-900.jpg

Allegri i thotë Po Real MadriditMassimiliano Allegri i ka dhënë “ok” Real Madridit për të marrë frenat e skuadrës sezonin e ardhshëm nëse Zidane largohet nga bankina.

Trajneri italian, ish i Juventusit, është opsioni i preferuar i Florentino Pérez, edhe pse Bordi i tij e bën atë të presë për të vënë bast mbi Raul Gonzalez.

Drejtuesi i lartë, siç diskutuam disa ditë më parë, u takua me trajnerin italian dhe përcolli dëshirën e tij për ta pasur atë, të cilit Allegri iu përgjigj ditë më vonë me një po.

Tani vendimi përfundimtar është në çatinë e presidentit të bardhë, i cili ndihet me presionin popullor dhe atë të disa anëtarëve të Bordit të tij të Drejtorëve të cilët këmbëngulin në Raul Gonzalez Blanco, transmeton albeu.

Allegri, megjithëse ka oferta nga Italia, ka urdhëruar agjentin e tij të ndalojë çdo negociatë derisa të dijë nëse Madridi më në fund konfirmon ardhjen e tij, dhe është se për të është opsioni i preferuar për momentin.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera