Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/marcos-alonso.jpg

Alonso pritet të rikthehet në MadridËshtë një nga të preferuarit e Antonio Contes për krahun e majtë të mesfushës, por spanjolli Marcos Alonso duket se ka vendosur të rikthehet në atdheun e tij, pasi mediat iberike raportojnë se ka arritur marrëveshjen me Atleticon e Madridit.

I përfunduar jashtë planeve të Chelseat, për shkak të një zënke me trajnerin Lampard, Alonos nuk ka luajtur asnjë ndeshje në 3 muajt e fundit dhe ishte në pritje të hapjes së merkatos për t’u larguar nga Londra.

Sipas mediave spanjolle, marrëveshja mes Atleticos së Madridit dhe Chelseat është arritur për një huazim 6-mujor, ku Los Colchoneros kanë marrë përsipër të paguajnë gjysmën e pagës së Alonsos dhe kanë ruajtur të drejtën e blerjes për 10 milionë euro.

Marcos Alonso është rritur në akademinë e Realit të Madridit dhe më pas ka veshur fanellat e skuadrave si Bolton, Fiorentina, Sunderland e Chelsea, ndërsa më këta të fundit ka arritur fitojë edhe titullin kampion në Angli.

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera