Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/anglia-e1616955551868.jpg

Anglia fiton ndaj ShqipërisëAnglia ka mposhtur Shqipërinë në “Air Albania” me rezultat 2-0 në ndeshjen e xhiros së dytë të kualifikimeve për Kupën e Botës.

Kombëtarja shqiptare ishte e pafuqishme përballë “Tre Luanëve” që patën një mori rastesh për të shënuar, por u mjaftuan me vetëm dy shënime përballë ‘gardianit’ të portës Etrit Berisha.

Golin e parë në ndeshje e shënoi Harry Kane në minutën e 39-të të ndeshjes.

Rezultatin e dyfishoi Mount në minutën e 63-të të ndeshjes.

Me këtë fitore, Anglia është e para në grup me 6 pikë derisa Shqipëria është e dyta me 3 pikë të grumbulluara.

Të fundit

Distria Krasniqi fantastike, shpallet kampione e Evropës

Distria Krasniqi ka shkëlqyer në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Xhudistja pejane ka arritur që të fitoi medaljen e artë dhe të shpallet për herë t

Neymar ka vetëm 2 javë kohë

Sipas gazetës franceze “L’equip”, PSG-ja i ka vënë ultimatum 2 javë Neymarit për rinovimin e kontratës e cila i skadon në vitin 2022. Sipas zërave sulmuesi brazilian po mendon një rikth

Modric merr vendim për të ardhmen e tij

Real Madrid dhe Luka Modric do të vazhdojnë rrugën së bashku për të paktën një sezon më shumë. Të dy palët kanë rënë dakord për rinovimin e kontratës që do ta mbaje kroatin në klub

Formacionet zyrtare, Slavia Pragë – Arsenal: Xhaka nga minuta e parë

Slavia pret Arsenalin në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur baras 1-1 në Emirates dhe ndeshja kthyese pritet të jetë

Si do të jetë e ardhmja e Muriqit

Sulmuesi i Kosovës do t’i ketë edhe disa raste për t’u dëshmuar, në të kundërtën Lazio mund ta shesë atë Eksperienca e Vedat Muriqit në Lazio deri tash ka qenë zhgënjyese. Sulmuesi ko

Ku do të jetë e ardhmja e Lukaku

Romelu Lukaku e pranon se nuk e ka pritur një sukses të Interit këtë sezon. Sulmuesi foli për faqen e Instagramit ‘433’ në një lidhje direkte, ku edhe ka thënë disa fjalë për Scudetton.

Info Tjera