Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/457107-g42PupkdV6.jpg

Anulohet ndeshja e PrishtinësNdeshja parakualifikuese e Ligës së Evropës mes Lincoln dhe FC Prishtinës, nuk do të zhvillohet sot.

Skuadra e FC Prishtinës nuk është paraqitur në stadium për të zhvilluar ndeshjen, e cila është dashur të fillojë nga ora 18:00.

E gjitha kjo pasi skuadrës nga kryeqyteti i Kosovës i kanë rezoltuar tetë lojtarë pozitivë me COVID-19, duke bërë që vetëm dhjetë lojtarë t’i ketë në dispozicion për këtë ndeshje.

FC Prishtina ka qenë në kontakt të vazhdueshëm me UEFA-n për të gjetur një zgjidhje.

Tani i mbetet shtëpisë më të madhe evropiane të futbollit për ta vendosur fatin e këtij takimi, i cilu u shty për të dytën herë shkaku i COVID-19.

Të fundit

O’Neal tregon si i shpenzoi një milion dollarë në një ditë

Legjenda e NBA, Shaquille O’Neal, e ka pranuar se nuk e kuptonte se si funksiononin taksat kur ai filloi të bënte shumë para në fillim të viteve ’90, gjë që e mësoi rrugës. Kur O’Neal n

Po flitet për një ribashkim të Guardiolas dhe Messit te Barcelona

Po flitet për një ribashkim të Guardiolas dhe Messit te Barcelona, trajneri katalunas flet për të ardhmen e tij. Pep Guardiola shihet si pjesë e projektit të kandidatit për president të Barce

Thellohet kriza me Covid-19 te skuadra e njohur italiane

Tre lojtarë të Lazios humbën seancën stërvitore këtë mëngjes dhe disa prej tyre treguan simptoma të coronavirusit Covid-19, pretendojnë raportet në Itali. Klubi nga kryeqyteti udhëtoi në

Shpërblehet Marash Kumbulla

Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje pozitive për Marash Kumbullën. Nga 22 futbollistët në fushë në Olimpico, 20-vjeçari i Shqipërisë Kumbulla u vlerësua si i treti më i mirë kundër PFC CSK

Rikthehet kaosi në futbollin francez

Megjithëse dëshirat janë për vazhdimin e kampionateve të futbollit, realiteti është padyshim i ndryshëm, që futbolli të funksionojë normalisht, si në vendet e zhvilluara, po ashtu dhe në

Bashkimi fiton dramën në Prizren, Ylli fiton në Suharekë

Në palestrën e sportit në Prizren është zhvilluar ndeshje dramatike mes Bashkimit dhe Trepçës nga Mitrovica. Bashkimi ka shënuar fitore me mund të madh me rezultat 73:72 (27:15, 13:22, 15:19,

Info Tjera