Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/arber-zeneli.jpg

Arbër Zeneli në super formë, shënon dy gola të bukur (Video)Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Arbër Zeneli po shkëlqen në ndeshjet përgatitore të skuadrës së tij Reims.  Zeneli ishte jashtë fushave për shumë muaj shkaku i një lëndimi të rëndë të pësuar me fanellën e Kosovës.   Megjithatë, forma e tij vazhdon të mbetet e lartë dhe këtë e ka dëshmuar menjëherë pas rikthimit në futboll, në fund të sezonit në Ligue 1.

Ylli i Kosovës tashmë ka arritur kulmin në ndeshjet miqësore që skuadra e tij, Reims, po i zhvillon këtë verë.  Ai këtë e ka dëshmuar në takimin e sotëm që Reims luajti ndaj Mariborit ku ndeshja përfundoi në të mirë të Reims me rezultat 2 – 0.


 

Të fundit

Werder ende po pret ofertat për Rashicën

Werderi i kërkon 20 milionë euro për shitjen e përfaqësuesit kosovar, të cilin e pëlqen më së shumti Aston Villa në Angli Werder Bremeni është duke pritur oferta për Milot Rashicën. Klub

Një tjetër futbollist shqiptar transferohet në Serie A

Bëhet fjalë për Andi Zeqirin talentin e Lozanës që është rritur si futbollist në Zvicër dhe ka shkëlqyer në sezonin e kaluar në Challenge League. Zeqiri i cili ka qenë pjesë edhe e 21-vj

Suarez largohet si golashënuesi i tretë në histori të Barçës

ashmë është zyrtare, Luis Suarez është larguar nga Barcelona për t’u transferuar te Atletico Madrid. Ronald Koeman nuk e deshi në skuadrën e tij dhe kështu, uruguaiani, shoku më i mirë i

Fjalët e gazetarit e bëjnë të qaj Mourinhon

Jose Mourinho i bën ditën të lumtur gazetarit maqedonas pasi qëndroi rrotull për t’iu përgjigjur pyetjes së tij, pasi u prek nga historia e kujtimit të babait të tij të ndjerë. Jose Mouri

Barcelona dhe Roma në garë për super-mbrojtësin e Chelseas

Skuadra e Barcelonës dhe Romës janë në garë për të firmosur me mbrojtësin e Chelseas, Antonio Rudiger. Sipas raportimve të fundit që vijnë nga mediat në Angi, thuhet se Barça është në

Basel blen kartonin e Zhegrovës

Edon Zhegrova rikthehet te Baseli për të qëndruar gjatë aty. Pas huazimit për 1 sezon e gjysmë që prej shkurtit të vitit 2019-të te skuadra zvicerane. Gjatë kësaj vere Zhegrova u kthye te G

Info Tjera