Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/Arber-Zeneli-800x450-1.png

Arbër Zeneli shënon gol të bukur dhe kalon Kosovën në epërsi ndaj LituanisëPërfaqësuesja e Kosovës e ka gjetur golin e parë në ndeshjen miqësore ndaj Lituanisë.

Është sulmuesi, Arbër Zeneli, i cili ka shënuar një gol të bukur për epërsinë 1-0 të Dardanëve.

Goli i djaloshit këmbëshpejtë erdhi në minutën e 27-të të ndeshjes.

Ky gol erdhi pas një dalje të shpejtë dhe aksioni individual të Zenelit nga krahu i majtë.

Asistimi i golit erdhi nga Fidan Aliti.

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera