Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/6A012272-F876-44A2-A6C2-E99E644E2BB9.jpeg

Arbëria mposht Gjilanin, Drita dhe Feronikeli ndahen barazMe barazim ka përfunduar derbi i javës së 14-të së Superligës së Kosovës, ndërmjet Dritës dhe Feronikelit me rezultat 1:1. Ndërsa, ndeshja tjetër e ditës përfundoi me fitoren e Arbërisë e cila mposhti Gjilanin me rezultat 1:0.

Drita mori një pikë tejet të rëndësishme në garën për titull të kampionit, pasi gjatë gjithë ndeshjes ishte në disavantazh.
Goli i Mendurim Hotit në pjesën e parë i dhuroi epërsinë skuadrës së Klodian Duros.
Feronikeli shënoi edhe golin e dytë në minutën e 75-të, por gjyqtari anësor Edmond Zeqiri e anuloi për shkak të pozitës jashtë loje.

Në aksionin tjetër, Drita arriti të barazonte rezultatin pas një kundërsulmi të shpejtë.
Golin e shënoi zëvendësuesi Festim Alidema, i cili ia siguroi një pikë mjaftë të rëndësishme skuadrës së tij.

Të fundit

Statistikë e ‘çmendur’, Cristiano Ronaldo fiton më shumë se plotë katër skuadra të Seria A

35-vjeçari që vazhdon të shkëlqejë në Seria A, fiton pagë prej 540 mijë euro në javë nga Juventusi ose më saktë 28 milionë euro çdo vit, përcjellë lajmi.net. Sipas Gazzetta dello Spor

Ozil i vendosur, do të luajë vetëm për Fenerbahçe

Mesut Ozil do të luajë vetëm për Fenerbahce nëse ai shkon në Turqi. Kështu ka thënë menaxheri i tij të martën në mes të bisedave për transferimin e mesfushorit nga Anglia. Në një inter

Loriana Kuka e çon në 4 numrin e medaljeve për Kosovën

Floriana Kuka ka arritur të fitojë medaljen e bronztë në kuadër të Masterit të xhudos që po mbahet në Katar, pasi mposhti britaniken Natalie Powell. Fillimisht, xhudistja jonë në dy raundet

Koeman i pashpresë

Barcelona do të përballet me Real Sociedad të mërkurën në gjysmëfinalen e Superkupën e Spanjës. Sidoqoftë, në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes, trajneri Ronald Koeman deklaroi se

Fritz ka treguar si është situata e Rashicës

Milot Rashica gjatë dy muajve të fundit ka hasur shumë vështirësi për shkak të një dëmtimi muskulor, që e ka kushtëzuar për të mos qenë në fushë dhe hasur vështirësi për t’u kthye

Capello: Interi s’ka nevojë për blerje të reja në janar

Trajneri i Interit, Antonio Conte, nuk ka asnjë arsye për të kërkuar blerje të reja në janar sepse Interi i tij ka skuadër favorite për ta fituar titullin në Serie A këtë sezon, këmbëngul

Info Tjera