Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/marreveshja.jpg

Arrihet marrëveshja për meçin Joshua – FuryBoksierët britanike Tyson Fury dhe Anthony Joshua, të dy kampionë bote në peshën e rëndë, kanë arritur një marrëveshje për të dueluar mes tyre. Sipas mediave, që i referohen menaxherit Eddie Hearn, sfida do të zhvillohet në  maj ose qershor të vitit 2021.

Sipas Hearn, kontratat janë përgatitur për të dyja palët, por kanë mbetur edhe disa detaje të vogla për të zgjidhur. Detaje që kanë të bëjnë me faktin se kush do të dalë i pari në ring, në cilin kënd të ringut do të qëndrojë e tjera. Gjithsesi, duket se çështjet më të rëndësishme, si pagesat, janë vënë në vijë.

Tyson Fury nuk duelon që prej shkurtit të këtij viti, kur mposhti Deontay Wilder dhe i mori titullin kampion bote në kategorinë WBC. Ndërsa Anthony Joshua dueloi më 12 dhjetor ndaj Kubrat Pulev, ku fitoi dhe mbrojti titujt kampionë në kategoritë IBF, WBA e WBO.

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera