Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Gabriel-Magalhaes.jpg

Arsenal fiton garën për mbrojtësin e LilleTanimë është e qartë që Gabriel Magalhaes do të nënshkruar për Arsenalin, Napoli është tërhequr me disa media të cilat tashmë besojnë që mbrojtësi i Lille do të nënshkruajë për Arsenalin sonte Lille fillimisht kishte pranuar ofertat për transfer të tij nga Napoli, Arsenali madje edhe nga Evertoni për 30 milionë euro plus bonuse.

Napoli fillimisht ishte më mirë, por nuk arriti ta transferojë sepse duhej largimi i Kalidou Koulibaly, Arkadiusz Milik apo Nikola Maksimovic.

Derisa këto marrëveshje nuk u kryen, Arsenali përparoj në negociata dhe i përmirësoi kushtet financiare më mirë për Lille dhe për vetë mbrojtësin.

Times, Telefoot dhe disa media të tjera tashmë besojnë se detalet e fundit janë duke u bërë dhe Gabriel pritet që të nënshkruajë për Gunners këtë mbrëmje ose më se largu të dielën.

Ai do të përfitojë një kontratë pesë vjeçare.

Për të pati edhe një tentativë të vonë nga Manchester United, por negociatat me Arsenalin tashmë ishin në fazën përfundimtare.

Të fundit

Gattuso nuk pranon largimin e Hysajt

Gennaro Gattuso nuk e ka lejuar largimin e Elseid Hysajnt nga Napoli pas ofertës së marr nga klubi rus Spartak Moska. Trajneri i Napolit ka kërkuar me ngulm që shqiptari të mos shitet te Spartak

Messi befason me deklaratën e tij

Pas një vere të turbullt dhe një raporti të nderë me klubin, që për pak solli ndarjen e bujshme të Lionel Messi me Barcelonën, “Pleshti” ka ndryshuar qëndrim. Me tone dhe fjalë të ndry

Muriqi rezulton negativ edhe në testin e dytë

Futbollisti kosovar, Vedat Muriqi mund të udhëtoj në Romë qysh nesër. Gazetari i njohur, Arlind Sadiku mëson se sulmuesi kosovar ka rezultuar negativ edhe në testin e dytë. Muriqi pritet që k

U turpërua nga Leicester City, flet Guardiola

Trajneri i Manchester Cityt Pep Guardiola ka deklaruar se skuadra e tij ishte nervoze në ballafaqim me Leicester Cityn si dhe ka vënë në dyshim mentalitetin e ekipit të ti pas humbjes me rezultat

Messi lojtari i katërt në histori të La Ligas që shënon gola në 17 edicione rresht

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, është bërë vetëm lojtari i katërt në histori të La Ligas që ka shënuar gola në 17 edicione rresht në këtë kampionat. Messi realizoi një gol nga penallt

Rusët kërkojnë kapitenin e Kombëtares

Sirenat ruse në merkato bëhen më të forta për Elseid Hysaj. Mediat italiane bëjnë të ditur se Spartaku i Moskës vazhdon të këmbëngulë për të marrë shërbimet e kapitenit të kombëtare

Info Tjera