Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Veseli-e-Berisha.jpg

Artan Berisha dhe Ragip Veseli rikthehen në klubPërveç ardhjeve të reja në futbollistë, FC Feronikeli është përforcuar edhe në aspektin administrativ.

Artan Berisha dhe Ragip Veseli janë edhe zyrtarisht pjesë e klubit, me besimin e plotë të presidentit Ramaj në ta.

Dyshja Veseli dhe Berisha pritet ti japin freski klubit, pas një edicioni jo të mirë në sezonin 2019/20.

Ragip Veseli vjen në pozitën e zëvendës Presidentit të klubit, ndërsa Artan Berisha në cilësinë e Drejtorit të Përgjithshëm.

Pas ardhjes në bord të Ragip Veselit dhe Artan Berishës, klubi pritet të sjellë futbollistë me emra të mëdhenjë në skenën vendore dhe ndërkombëtare.

Gjatë javës priten edhe zyrtarizime të reja në aspektin sportiv.

Të fundit

Barcelona dhe Roma në garë për super-mbrojtësin e Chelseas

Skuadra e Barcelonës dhe Romës janë në garë për të firmosur me mbrojtësin e Chelseas, Antonio Rudiger. Sipas raportimve të fundit që vijnë nga mediat në Angi, thuhet se Barça është në

Basel blen kartonin e Zhegrovës

Edon Zhegrova rikthehet te Baseli për të qëndruar gjatë aty. Pas huazimit për 1 sezon e gjysmë që prej shkurtit të vitit 2019-të te skuadra zvicerane. Gjatë kësaj vere Zhegrova u kthye te G

Netflix do të xhirojë garën e Formula 1

Këtë të dielë, Lewis Hamilton mund të barazojë rekordin e fitoreve të Michael Schumacher (91), duke u bërë së bashku me gjermanin piloti me më shumë triumfe në historinë e Formula 1. Kë

Katër rekordet që Messi do të tentojë t’i thyejë

Pas një rrëmujë të gjatë të shkaktuar në muajin gusht se mund të ndodhte largimin nga Camp Nou pas 20 vitesh qëndrimi, në shtator Lionel Messi konfirmoi se nuk largohet nga Barcelona. Ylli a

Feronikeli nis sezonin me synime të larta

Feronikeli ka nisur suksesshëm një sezon të ri në Superligën e Kosovës në futboll, me mision arritjen e suksesit të viteve të fundit, duke qenë një nga skuadrat më të suksesshme të vendi

Mbappe i thotë “JO” rinovimit me PSG

Ky do të jetë sezoni i fundit i Kylian Mbappe me Paris SG. Zërat qarkullonin prej kohësh, por një konfirmim për këtë vjen nga prestigjozja “L’Equipe”. Që në faqen e saj të parë, e p

Info Tjera