Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/mirot-rashica-1.jpg

Aston Villa dhe Leipzig tërhiqen nga blerja e RashicësMilot Rashica ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij edhe pse shumë skuadra ishin në kërkim të sulmuesit nga Kosova.

Rashica ende po stërvitet me Werderi, ndërsa nga ana tjetër klubet e interesuara për të po e zbehin mundësin e transferimit për sulmuesin tonë.

Sipas gazetës zvicerane “Blicpunkt”, skuadra e RB Leipzig dhe Aston Villa janë tërhequr përfundimisht nga mundësia për të firmos me Rashicën, kjo pasi skuadra e Werderit i ka vendosur çmim të lartë.

“Nuk ka asgjë të re”, tha drejtori sportiv Frank Baumann të enjten në konferencën për shtyp në takimin ndaj Schalke.

Por, nuk duhet humbur shpresat, pasi afati kalimtar i transferimeve është deri me 5 tetor, dhe shumë skuadra kanë mundësi që ende të paraqesin oferat për Rashicën.

Të fundit

O’Neal tregon si i shpenzoi një milion dollarë në një ditë

Legjenda e NBA, Shaquille O’Neal, e ka pranuar se nuk e kuptonte se si funksiononin taksat kur ai filloi të bënte shumë para në fillim të viteve ’90, gjë që e mësoi rrugës. Kur O’Neal n

Po flitet për një ribashkim të Guardiolas dhe Messit te Barcelona

Po flitet për një ribashkim të Guardiolas dhe Messit te Barcelona, trajneri katalunas flet për të ardhmen e tij. Pep Guardiola shihet si pjesë e projektit të kandidatit për president të Barce

Thellohet kriza me Covid-19 te skuadra e njohur italiane

Tre lojtarë të Lazios humbën seancën stërvitore këtë mëngjes dhe disa prej tyre treguan simptoma të coronavirusit Covid-19, pretendojnë raportet në Itali. Klubi nga kryeqyteti udhëtoi në

Shpërblehet Marash Kumbulla

Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje pozitive për Marash Kumbullën. Nga 22 futbollistët në fushë në Olimpico, 20-vjeçari i Shqipërisë Kumbulla u vlerësua si i treti më i mirë kundër PFC CSK

Rikthehet kaosi në futbollin francez

Megjithëse dëshirat janë për vazhdimin e kampionateve të futbollit, realiteti është padyshim i ndryshëm, që futbolli të funksionojë normalisht, si në vendet e zhvilluara, po ashtu dhe në

Bashkimi fiton dramën në Prizren, Ylli fiton në Suharekë

Në palestrën e sportit në Prizren është zhvilluar ndeshje dramatike mes Bashkimit dhe Trepçës nga Mitrovica. Bashkimi ka shënuar fitore me mund të madh me rezultat 73:72 (27:15, 13:22, 15:19,

Info Tjera