Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/valencia-600x360-1.jpg

Atletico fiton derbin kundër ValenciasAtletico Madrid e ka mposhtur si mysafirë Valencian për t’u barazuar me pikë me Real Sociedadin në La Ligën spanjolle. Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua në minutat e fundit të pjesës së dytë dhe ishte një autogol

Atletico Madrid e ka mposhtur me rezultat 0-1 skuadrën e Valencias duke arritur kështu që ta mbaj hapin me liderin e La Ligës, Real Sociedad.

Kjo është fitorja e shtatë e Atleticos në La Liga, dukshëm njëra prej skuadrave më të mira në Spanjë sivjet, derisa ka edhe dy barazime nga nëntë ndeshje të zhvilluara.

Pjesa e parë e kësaj ndeshjeje përfundoi e barabartë 0-0.

Në pjesën e dytë Atletico ishte dukshëm më e mirë. Pati posedimin deri në 74 për qind derisa pati edhe 14 tentime për gol, ku shtatë prej tyre përfunduan brenda kornizave të portës.

Goli erdhi për Atleticon në minutën e 79-të dhe ishte një autogol i lojtarit të Valencias Lato.

Pas kësaj fitoreje, Atletico është në vendin e dytë me 23 pikë, aq sa ka edhe Real Sociedad në vendin e parë.

Mirëpo, skuadra e Diego Simeones ka një ndeshje më pak sesa ka Real Sociedad.

Të fundit

Interi ofron Eriksenin për Torreiran

Interi është duke menduar për një marrëveshje shkëmbimi kokë më kokë Christian Eriksen-Lucas Torreira. Zikaltrit kanë nevojë për një zëvendësues të Marcelo Brozovicit dhe po mendojnë

E ardhmja e pasigurt e Lampard

Frank Lampard ka thënë se e ardhmja e tij është jashtë kontrollit, me presionin që i është rritur si trajner i Chelseat. The Blues u mposhtën 2-0 në udhëtim te Leicesteri në kuadër të ja

Granit Xhaka po kalon nëpër një formë jetësore te Arsenali

Granit Xhaka dhuroi një paraqitje spektakolare në fitoren 3-0 të Arsenalit kundër Newcastle United në kuadër të javës së 19-të në Ligën Premier. Mesfushori shqiptar përveç se u vlerësua

Reagon Pirlo: Ishim shumë pasivë

Juventus humbi ndeshjen e Derby d’Italia ndaj Inter të dielën, ndërsa Andrea Pirlo, u shpreh paksa i zhgënjyer me paraqitjen dhe kërkoi nga ekipi të reagojë në mënyrë të mënjëherëshme

Ademi e Duka japin premtimet e mëdha për vitin 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Futbollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Futbollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e autores dhe moderatores Luana Vjollca në

Messi i bashkohet ekipit ani se pjesëmarrja e tij në fushë është e dyshimtë

Ronald Koeman nuk do të lërë asnjë futbollist në Barcelonë. Do t’i marrë të gjithë me vete në Sevilje për finalen e parë të sezonit, përfshirë këtu edhe lojtarët e dëmtuar si Pike,

Info Tjera