Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/auto_401606509043.jpg

Ballkani ‘blindon’ gjashtë yje me kontrata të reja disavjeçareKlubi nga Suhareka, Ballkani ka njoftuar zyrtarisht rinovimin e kontratave me gjashtë lojtarë të ekipit të parë, duke treguar besimin tek ta dhe seriozitetin e klubit për të vazhduar në nivele të larta.

Ballkani është lider i Superligës së Kosovës pas 14 javëve të zhvilluara dhe nga shumë njohës të sportit po cilësohet si favoriti kryesor për të fituar titullin.

Drejtuesit e klubit nga Suhareka kanë investuar shumë në vitet e fundit duke ofruar shumë yje të njohura të futbollit kosovar, ndërsa tani po synon t’i mbajë edhe për shumë vite.

Është faqja zyrtare e klubit të Ballkanit në Facebook që ka konfirmuar zyrtarisht që kanë arritur marrëveshje rinovimi me gjashtë lojtarë të njohur nga ekipi i parë.

https://www.facebook.com/v2.6/plugins/like.php?action=like&app_id=&channel=https%3A%2F%2Fstaticxx.facebook.com%2Fx%2Fconnect%2Fxd_arbiter%2F%3Fversion%3D46%23cb%3Df1b1579c833e1dc%26domain%3Dwww.botasot.info%26origin%3Dhttps%253A%252F%252Fwww.botasot.info%252Ffa2bbb73555114%26relation%3Dparent.parent&container_width=0&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fbotasot.net%2F&layout=button_count&locale=en_US&sdk=joey&share=false&show_faces=false

FUTBOLL

Ballkani ‘blindon’ gjashtë yje me kontrata të reja disavjeçare

MË: 27 NËNTOR 2020 NË ORA: 21:29

Foto Ilustrim

Klubi nga Suhareka, Ballkani ka njoftuar zyrtarisht rinovimin e kontratave me gjashtë lojtarë të ekipit të parë, duke treguar besimin tek ta dhe seriozitetin e klubit për të vazhduar në nivele të larta.

Ballkani është lider i Superligës së Kosovës pas 14 javëve të zhvilluara dhe nga shumë njohës të sportit po cilësohet si favoriti kryesor për të fituar titullin.

Drejtuesit e klubit nga Suhareka kanë investuar shumë në vitet e fundit duke ofruar shumë yje të njohura të futbollit kosovar, ndërsa tani po synon t’i mbajë edhe për shumë vite.

Është faqja zyrtare e klubit të Ballkanit në Facebook që ka konfirmuar zyrtarisht që kanë arritur marrëveshje rinovimi me gjashtë lojtarë të njohur nga ekipi i parë.

Arbër Prekazi, Edvin Kuc, Blendi Baftiu, Kushtrim Gashi, Albin Kapra dhe Egzon Sinani janë lojtarët që kanë nënshkruar kontratë të reja të rinovuara.

Dyshja e mesfushës, Kuc dhe Gashi janë dy lojtarët me kohëzgjatjen më të madhe të kontratës, pasi kanë nënshkruar deri në vitin 2024.

Mbrojtësit Prekazi, Sinani dhe Kapra kanë nënshkruar kontrata të vlefshme deri në vitin 2023, ndërsa ylli i skuadrës, Baftiu deri në vitin 2022.

Të fundit

Interi ofron Eriksenin për Torreiran

Interi është duke menduar për një marrëveshje shkëmbimi kokë më kokë Christian Eriksen-Lucas Torreira. Zikaltrit kanë nevojë për një zëvendësues të Marcelo Brozovicit dhe po mendojnë

E ardhmja e pasigurt e Lampard

Frank Lampard ka thënë se e ardhmja e tij është jashtë kontrollit, me presionin që i është rritur si trajner i Chelseat. The Blues u mposhtën 2-0 në udhëtim te Leicesteri në kuadër të ja

Granit Xhaka po kalon nëpër një formë jetësore te Arsenali

Granit Xhaka dhuroi një paraqitje spektakolare në fitoren 3-0 të Arsenalit kundër Newcastle United në kuadër të javës së 19-të në Ligën Premier. Mesfushori shqiptar përveç se u vlerësua

Reagon Pirlo: Ishim shumë pasivë

Juventus humbi ndeshjen e Derby d’Italia ndaj Inter të dielën, ndërsa Andrea Pirlo, u shpreh paksa i zhgënjyer me paraqitjen dhe kërkoi nga ekipi të reagojë në mënyrë të mënjëherëshme

Ademi e Duka japin premtimet e mëdha për vitin 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Futbollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Futbollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e autores dhe moderatores Luana Vjollca në

Messi i bashkohet ekipit ani se pjesëmarrja e tij në fushë është e dyshimtë

Ronald Koeman nuk do të lërë asnjë futbollist në Barcelonë. Do t’i marrë të gjithë me vete në Sevilje për finalen e parë të sezonit, përfshirë këtu edhe lojtarët e dëmtuar si Pike,

Info Tjera