Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/Env0giQXcAEdADQ-1024x683-1.jpg

Barcelona: Flamuj në gjysmë-shtizë, nderohet MaradonaKlubi i Barcelonës ka ulur flamujtë në gjysmë-shtizë, për të nderuar legjendën e futbollit, Diego Armando Maradonan, pasi ai vdiq ditën e djeshme.

Ditën e djeshme u nda nga jeta legjenda e futbollit botëror dhe atij argjentinas, Diego Armando Maradona. Gjeniu i futbollit u shua në moshën 60-vjeçare në shtëpinë e tij për shkak të një arresti kardiak.

E gjithë bota e futbollit ka nderuar ish lojtarin e tyre – duke vendosur flamujtë në gjysmë shtizë.

“Flamuj në gjysmë shtizë jashtë Camp Nou për nder të Diego Maradona”, shkruan Barcelona në Twitter.

Të fundit

Ademi e Duka japin premtimet e mëdha për vitin 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Futbollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Futbollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e autores dhe moderatores Luana Vjollca në

Messi i bashkohet ekipit ani se pjesëmarrja e tij në fushë është e dyshimtë

Ronald Koeman nuk do të lërë asnjë futbollist në Barcelonë. Do t’i marrë të gjithë me vete në Sevilje për finalen e parë të sezonit, përfshirë këtu edhe lojtarët e dëmtuar si Pike,

Chelsea rikthehet te fitorja

Vetëm 1 pikë kishte marrë Chelsea në tre ndeshjet e fundit në kampionat. Një moment i vështirë, sidomos për trajnerin Frank Lampard. Gjithsesi, “Blutë” e Londrës janë rikthyer te fitor

Lakers e Clippers me fitore bindëse

Janë zhvilluar shtatë ndeshjet e radhës në elitën e basketbollit amerikan, NBA. Dy skuadrat nga Los Angelesi, Lakers dhe Clippers kanë shënuar fitoret e radhës. Në “Staples Center” të Lo

Gjashtë mëkatet e Zinedine Zidane

Real Madrid nuk ka arritur të fitojë trofeun e tyre të parë këtë sezon pas eliminimit nga Superkupa e Spanjës me Zinedine Zidanen që nuk ka arritur të zgjidhë disa çështje që mund të ndi

Prishtina pas ndeshjes me Barcelonën: Pavarësisht rezultatit, jemi krenarë me djemtë tanë

Mabetex Prishtina ka zhvilluar ndeshjen e saj në kuadër të Ligës së Kampionëve për raundin e 32-të kundër Barcelonës. Barcelona, si kampione në fuqi, ka mposhtur lehtë Prishtinën me rezul

Info Tjera