Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/NINTCHDBPICT000604840446.jpg

Barcelona ia arrin qëllimit me DepayMemphis Depay kalon në Camp Nou.

Kjo është arritur pas marrëveshjes që Barcelona bëri me Lyonin për transferimin e anësorit për një shumë prej mbi 28 milionë euro.

Trajneri i ri i Barcelonës, Ronald Koeman ishte i etur për të transferuar 26-vjeçarin, të cilin ai e njeh shumë mirë nga koha sa ishte trajner i ekipit kombëtar Hollandez.

Depay pritet të udhëtojë në Barcelonë në ditët në vijim për të përfunduar kontrollet mjekësore dhe shpresat janë që ai mund të jetë i disponueshëm për ndeshjen e hapjes së sezonit të ri në LaLiga, mes Barcelonës dhe Villarreal, e cila do të luhet më 27 shtator.

Të fundit

Gattuso nuk pranon largimin e Hysajt

Gennaro Gattuso nuk e ka lejuar largimin e Elseid Hysajnt nga Napoli pas ofertës së marr nga klubi rus Spartak Moska. Trajneri i Napolit ka kërkuar me ngulm që shqiptari të mos shitet te Spartak

Messi befason me deklaratën e tij

Pas një vere të turbullt dhe një raporti të nderë me klubin, që për pak solli ndarjen e bujshme të Lionel Messi me Barcelonën, “Pleshti” ka ndryshuar qëndrim. Me tone dhe fjalë të ndry

Muriqi rezulton negativ edhe në testin e dytë

Futbollisti kosovar, Vedat Muriqi mund të udhëtoj në Romë qysh nesër. Gazetari i njohur, Arlind Sadiku mëson se sulmuesi kosovar ka rezultuar negativ edhe në testin e dytë. Muriqi pritet që k

U turpërua nga Leicester City, flet Guardiola

Trajneri i Manchester Cityt Pep Guardiola ka deklaruar se skuadra e tij ishte nervoze në ballafaqim me Leicester Cityn si dhe ka vënë në dyshim mentalitetin e ekipit të ti pas humbjes me rezultat

Messi lojtari i katërt në histori të La Ligas që shënon gola në 17 edicione rresht

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, është bërë vetëm lojtari i katërt në histori të La Ligas që ka shënuar gola në 17 edicione rresht në këtë kampionat. Messi realizoi një gol nga penallt

Rusët kërkojnë kapitenin e Kombëtares

Sirenat ruse në merkato bëhen më të forta për Elseid Hysaj. Mediat italiane bëjnë të ditur se Spartaku i Moskës vazhdon të këmbëngulë për të marrë shërbimet e kapitenit të kombëtare

Info Tjera