Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/Ansu-fati.jpg

Barcelona ka 2 talent të çmuar në mesin e “Top 5” evropianSipas të përditshmes franceze “L’Equipe”, Ansu Fati është renditur si futbollisti më i mirë në botë nën moshën 20 vjeçar.

Fati filloi sezonin në mënyrë shumë të mirë, mirëpo pësoi një lëndim në tetor të vitit të kaluar dhe akoma nuk është rikuperuar.

Reprezentuesi spanjoll ka shënuar pesë gola në 10 paraqitje për Barcelonën këtë edicion, madje ka regjistruar një gol në emrin e tij edhe me Spanjën.

Fati është fitues oër përgjedhjen e të përditshmes franceze, duke qëndruar para Eduard Kamavingës, futbollistin e Renit, Rajan Gavanberit nga Ajaksi dhe në vendin e katërt është Pedri, një tjetër margaritar i Barcelonës, para Xhovani Rejna nga Borusia Dortmund.

Të fundit

Manchester Unitedi i ofron 85 milionë euro për mbrojtësin e Real Madridit

Manchester Unitedi është i gatshëm ta derdhë një shumë të majme parash për qendërmbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, sipas mediave spanjolle. Gjiganti i Premierligës Manchester Unit

Bastisje në zyrat e Barcelonës: Arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Është arrestuar ish-presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, bashkë me shefin ekzekutiv të klubit, Oscar Grau dhe shefin për çështje ligjore, Roman Gomez Ponti, në lidhje me skandalin

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka konfirmuar se Eric Garcia do jetë lojtar i Barcelonës. Eric Garcia do veshë fanellën e Barcelonës sezonin e ardhshëm, këtë e ka konfirmuar Pep G

Krerët e FBK-së ftohen në Kongresin e FIBA-s më 3 qershor

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA) ka bërë të ditur se do të organizojë Kongresin e saj të dytë Afatmesëm më 3 qershor 2021. “Duke pasur parasysh situatën aktuale me pandeminë

Liverpool ka gati zëvendësuesin e Klopp

Zëra të shumtë kanë nisur të spekulojnë se Jurgen Klopp mund të largohet nga drejtimi i Liverpool në fund të sezonit. Pas plot 6 vitesh në krye të “The Reds”, trajneri gjerman duket se

Messi çon Barçën afër kreut

Kur Lionel Messi është në formë, Barcelona fiton pa probleme. Argjentinasi ishte vendimtar sot në fitoren 2-0 që mori ekipi katalanas në fushën e Sevilla-s, e cila vinte pas 6 fitoreve radhazi

Info Tjera