Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/7-43-780x439-1.jpg

Barcelona mendon spastrimin e skuadrës në janar – edhe dy largime të tjeraBarcelona është duke menduar që të kthejë bilancin pozitiv në skuadër me largimet që do të bëhen në janar.

Tashmë është e ditur se klubi katalunas është në një krizë të thellë financiare dhe rrezikon falimentimin.

Borxhi i përgjithshëm ka shkuar rreth 800 milionë euro, derisa lojtarët kanë refuzuar t’i ulin pagat për 30 për qind.

Më parë nga Diario Sport, u raportua se Carles Alena dhe Riqui Puig nuk janë në planet e klubit dhe mund të huazohen apo të shiten.

Tani, AS bën të ditur se në këtë vazhd largimesh mund të largohen edhe Martinj Braithawite dhe Samuel Umtit.

Dyshja nuk kanë kaluar pritshmëritë e klubit dhe në afatin e dimrit do të shiten.

Të fundit

Di Maria pritet t’i bashkohet Interit në janar

Angel di Maria pritet që në afatin kalimtar të janarit të largohet nga Paris Saint-Germain. Thomas Tuchel nuk llogaritë më në lojtarin argjentinas dhe do e lejojë shitjen e tij në afatin e di

Atletico fiton derbin kundër Valencias

Atletico Madrid e ka mposhtur si mysafirë Valencian për t’u barazuar me pikë me Real Sociedadin në La Ligën spanjolle. Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua në minutat e fundit të pjesë

Topalli e shpëton ekipin nga humbja

Futbollisti nga Kosova, Jetmir Topalli ka shënuar sot gol në Superligën e Turqisë. Ish futbollisti i Ballkanit, u inkuadrua në lojë në minutën e 89′ dhe duke shënuar në minutën e 5′ sht

Ronaldo mungon në ndeshjen e radhës

Ronaldo do të pushohet për ndeshjen me Beneventon. Tashmë është zyrtare, Cristiano Ronaldo nuk është ftuar për ndeshjen që Juventusi do ta zhvillojë sonte nga ora 18:00 me Beneventon. Andrea

Ballkani ‘blindon’ gjashtë yje me kontrata të reja disavjeçare

Klubi nga Suhareka, Ballkani ka njoftuar zyrtarisht rinovimin e kontratave me gjashtë lojtarë të ekipit të parë, duke treguar besimin tek ta dhe seriozitetin e klubit për të vazhduar në nivele

Rashica afër hapit tjetër të madh në karrierë

Aston Villa do të tentojë sërish transferimin e sulmuesit Milot Rashica. Anëtari i Përfaqësueses së Kosovës qëndroi sërish te Werder Bremen, pasi marrëveshja dështoi për t’u transferuar

Info Tjera