Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/Barca-real-basketbolli.jpg

Barcelona sërish fiton “EL Clasico”Prej kur se është ardhur Sharunas Jasikeviçius në pankinën e Barcelonës, përballjet “El Klasiko” përfundojnë në të mirë të skuadrës katalonase.

Fitorja e katërt në 5 sfidat e kësaj sezone e regjistruan Mirotiq dhe kolegët e tij, por kësaj radhe në mes të Madridit, në duelin e dytë në Euroligë.

Barceloba shëoi fitore me rezultat 76-81. Volter Tavares ishte më efikas te Reali me 16 pikë, ndërsa te skuadra katalonase u dallua pjer Oriola me 18 pikë.

Në përballjet e tjera, Panatenaikosi triumfoi ndaj Makabi Tel Aviv e rezultat 81-63, Crvena Zvezda mundi Himkin me rezultat 92-81, ndërsa Alba arkëtoi pikët në transfertë ndaj ASVELLIT me rezultat 89-95.

Befasi e madhe është fitorja në Moskë për skuadrën e Olimpia Milanos kundër CSKA Moskë me rezultat 76-84.

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera