Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/0c76ffa0-e687-4ac0-aec9-8f6eb72a3989.jpeg.jpg

Basel blen kartonin e ZhegrovësEdon Zhegrova rikthehet te Baseli për të qëndruar gjatë aty. Pas huazimit për 1 sezon e gjysmë që prej shkurtit të vitit 2019-të te skuadra zvicerane.

Gjatë kësaj vere Zhegrova u kthye te Genk që zotëronte kartonin e tij, por pas bisedimesh të shumta Baseli vendosi të blejë përfundimisht kartonin e talentit kosovar për një shifër që nuk bëhet ende e ditur.

Zhegrova u rikthye në St Jakob Park aty ku firmosi një kontratë 3-vjeçare me Baselin. Deri tani me këtë të fundit në Superligën e Zvicrës ai është aktivizuar në 22 ndeshje duke shënuar edhe 2 gola ndërsa numëron edhe 3 asiste.

Klubi i Baselit e ka zyrtarizuar rikthimin e Zhegrovës në formë përfundimtare në shqip duke i uruar mirëseardhjen!

Të fundit

O’Neal tregon si i shpenzoi një milion dollarë në një ditë

Legjenda e NBA, Shaquille O’Neal, e ka pranuar se nuk e kuptonte se si funksiononin taksat kur ai filloi të bënte shumë para në fillim të viteve ’90, gjë që e mësoi rrugës. Kur O’Neal n

Po flitet për një ribashkim të Guardiolas dhe Messit te Barcelona

Po flitet për një ribashkim të Guardiolas dhe Messit te Barcelona, trajneri katalunas flet për të ardhmen e tij. Pep Guardiola shihet si pjesë e projektit të kandidatit për president të Barce

Thellohet kriza me Covid-19 te skuadra e njohur italiane

Tre lojtarë të Lazios humbën seancën stërvitore këtë mëngjes dhe disa prej tyre treguan simptoma të coronavirusit Covid-19, pretendojnë raportet në Itali. Klubi nga kryeqyteti udhëtoi në

Shpërblehet Marash Kumbulla

Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje pozitive për Marash Kumbullën. Nga 22 futbollistët në fushë në Olimpico, 20-vjeçari i Shqipërisë Kumbulla u vlerësua si i treti më i mirë kundër PFC CSK

Rikthehet kaosi në futbollin francez

Megjithëse dëshirat janë për vazhdimin e kampionateve të futbollit, realiteti është padyshim i ndryshëm, që futbolli të funksionojë normalisht, si në vendet e zhvilluara, po ashtu dhe në

Bashkimi fiton dramën në Prizren, Ylli fiton në Suharekë

Në palestrën e sportit në Prizren është zhvilluar ndeshje dramatike mes Bashkimit dhe Trepçës nga Mitrovica. Bashkimi ka shënuar fitore me mund të madh me rezultat 73:72 (27:15, 13:22, 15:19,

Info Tjera