Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/alaba.jpg

Bayern Munich nxjerr në shitje AlabaNuk ka më dyshime, David Alaba nuk do të rinovojë kontratën me Bayern Munich, fakt të cilin e pranoi publikisht drejtori i përgjithshëm i klubit, Rummenigge.

“Kemi bërë gjithçka për të gjetur një akord, dëshironim një përgjigje brenda muajit tetor por Alaba nuk na e dha. Nuk e di nëse do të rikthemi të negociojmë por që nga dita e parë e janarit është i lirë të negociojë me çdo skuadër”, u shpreh Rummenigge.

Alaba ka një kontratë të vlefshme me Bayern Munich deri në qershor të 2021, në këto kushte, drejtuesit e Bayern kërkojnë të shesin lojtarin që në merkaton e janarit, në të kundërt, në fund të sezonit, do të largohej me parametra zero.

Alaba është një lojtarë për të cilin ofertat nuk mungojnë, prej kohësh është folur për një transferim në La Liga, ku Barcelona e ka ndjekur prej vitesh, por nuk përjashtohet as mundësia për një kalim në Premier League, aty ku Man.City është i gatshëm të përballojë kostot e këtij transferimi.

Të fundit

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Info Tjera