Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/milot-rashica-werder-bremen-1580853338-31168.jpg

BILD: Rashica nis bisedimet me klubin e PremierligësMilot Rashica është rikthyer në qendër të spekulimeve rreth largimit nga Werder Bremen.

Ylli i Kombëtares së Kosovës së fundmi ishte raportuar se mund t’i bashkohet rivalit nga Bundesliga, Leipzig.

Mirëpo, lajmet e fundit sugjerojnë se e ardhmja e tij mund të jetë në Premierligë.

“Milot Rashica kurrë nuk kishte marrëveshje për transferim në Leipzig. Aston Villa ka paraqitur ofertë zyrtare për transferimin e tij sipas Bild. Rashica do të dëshironte të luajë në Premierligë. Bisedimet janë duke u zhvilluar”, ka shkruar gazetari i mirënjohur Fabrizio Romano në Twitter duke cituar postimin e Bild. 

Të fundit

Talenti shqiptar zgjidhet më i miri i sezonit

Arbnor Muçolli ka bërë një sezon fantastik sezonin e shkuar dhe për këtë është vlerësuar. Mesfushori i Shqipërisë është zgjedhur lojtari më i mirë sezonit në ligën e parë. Vejle BK

Mourinho transferon dy lojtarë interesant

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, afroi dy futbollistë shumë interesantë nga skuadra e Real Madridit. Gareth Bale u huazua për një vit nga madrilenët, ndërsa Sergio Reguilon u ble përfund

Kololli e nis me super gol në kampionatin zviceran (VIDEO)

Futbollisti i Kosovës, Benjamin Kololli, ka shënuar gol në ndeshjen hapëse të elitës së futbollit të Zvicrës. Kololli realizoi gol të bukur kundër Young Boys për skuadrën e tij Zurich. Ai

Edhe një shqiptar drejt Serie A

Zërat se Keidi Bare kërkohet nga klubet italiane po forcohen së shumti gjatë ditëve të fundit. Mesfushori i Malagës dhe Shqipërisë ka ngjallur interes dhe në Serinë A. Sipas “Tuttosport

Arijanet Muriçi, nga Premier Liga në La Liga

Portieri i Kosovës, Arijanet Muriçi pritet të luaj në një prej ligave më të forta atë të La Ligas. Ai është portieri i Xhironas dhe po e vazhdon karrierën në Spanjë në formë të huazim

Drita mëson kundërshtarin e radhës nëse kalon Legian

Drita ka mësuar rivalin e rradhës në Europa League nëse kalon polakët e Legias. Në shortin e hedhur në Nyon të Zvicrës, goglat zgjodhën ekipin azer si kundërshtuar të radhës për ekipin g

Info Tjera