Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Dove-vedere-Inter-Shakhtar-in-chiaro-in-tv-e-streaming-diretta-su-TV8-e-Sky-638x425-1.jpg

Capello: Interi s’ka nevojë për blerje të reja në janarTrajneri i Interit, Antonio Conte, nuk ka asnjë arsye për të kërkuar blerje të reja në janar sepse Interi i tij ka skuadër favorite për ta fituar titullin në Serie A këtë sezon, këmbëngul Fabio Capello.

Pas një serie të suksesshme prej tetë fitoreve radhazi, Interi u mund nga Sampdroia dhe më pas u ndal me barazim nga Roma, duke lëshuar pikë në dy ndeshje radhazi së fundmi, raporton Gazeta Express.

Por ish-trajneri i Anglisë dhe Juventusit e Milanit, Capello beson se zikaltrit kanë skuadër favorite për t’u shpallur kampionë në fund.

“Siç kam thënë në fillim të sezonit dhe mund ta konfirmoj këtë tani”, tha Capello kur u pyet nëse Interi është favorit për titull.

“Conte nuk ka arsye për të kërkuar blerje të reja, veçanërisht sepse Interi është eliminuar nga garat evropiane. Çdo trajner do të ishte i lumtur nëse do ta kishte këtë skuadër të Interit dhe mendoj se edhe ai e ka thënë këtë”, shtoi Capello.

Të fundit

Dembele ka shënuar një supergol ndaj Sevillës (Video)

Ousmane Dembele sapo ka shënuar një supergol për Barcelonën në ndeshjen ndaj Sevillas, duke ia kujtuar tifozëve se sa i talentuar është ai. Blaugranat mbyllen pjesën e parë të ndeshjes kthy

Klopp tregon objektivin në Premier League

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka mbajtur një konferencë për media para derbit me Chelseat që zhvillohet të enjtën. Klopp theksoi se skuadra e tij synon të jetë në top 4-she. “Para n

Manchester Unitedi i ofron 85 milionë euro për mbrojtësin e Real Madridit

Manchester Unitedi është i gatshëm ta derdhë një shumë të majme parash për qendërmbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, sipas mediave spanjolle. Gjiganti i Premierligës Manchester Unit

Bastisje në zyrat e Barcelonës: Arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Është arrestuar ish-presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, bashkë me shefin ekzekutiv të klubit, Oscar Grau dhe shefin për çështje ligjore, Roman Gomez Ponti, në lidhje me skandalin

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka konfirmuar se Eric Garcia do jetë lojtar i Barcelonës. Eric Garcia do veshë fanellën e Barcelonës sezonin e ardhshëm, këtë e ka konfirmuar Pep G

Krerët e FBK-së ftohen në Kongresin e FIBA-s më 3 qershor

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA) ka bërë të ditur se do të organizojë Kongresin e saj të dytë Afatmesëm më 3 qershor 2021. “Duke pasur parasysh situatën aktuale me pandeminë

Info Tjera