Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/carlo-ancelotti.jpg

Carlo Ancelotti kërkon “bomberin” e Serie ACarlo Ancelotti dëshiron të marrë Ciro Immobile tek Everton.

Interesimi i teknikun italian për sulmuesin e Lazios është i hershëm, këtë sezon do të kërkoj ta konkretizoj.

Ancelotti i ka kërkuar drejtuesve të klubit të këtë më shumë fuqi në merkato dhe objektivi i tij i parë me sa duket është pikërisht Immobile, rekordmeni i freskët italian në Serie A.

Që në momentin e parë kur firmosi me Everton, Ancelottit iu premtua një çek i bardhë për merkaton, ky është momenti i duhur për ta bërë diçka të tillë dhe për të kthyer ekipin në nivele të larta.

Merkato e Ancelottit nis me Immobile në majën e listës por përtej dëshirës së teknikut italian të negociosh me Lazion për sulmuesin nuk do të jetë aspak e lehtë.

Igli Tare e ka bërë të qartë vullnetin e tij dhe të klubit, dëshiron të mbaj Immobile në kryeqytet, por në çdo rast, nëse vjen një ofertë e parezistueshme edhe Immobile mund të largohet.

Të fundit

Guardiola nuk ndalë blerjet

Skuadra e Manchestee City nuk ka ndërmend të ndalet në merkaton e verës. Pas blerjes së Natan Ake, trajneri Pep Guardiola, dëshiron edhe më tej të forcojë mbrojtjen, ndërsa zgjedhja e parë

FFK reagon për Dritën dhe të drejtat televizive

Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar sot pas situatës së shkaktuar për anulimin e ndeshjes ndërmjet Dritës dhe Linfieldit, e vlefshme për finalen e fazës parakualifikuese të Champions

Levante nuk e lëshon lehtë Armando Sadikun

Në fillim të merkatos verore, Armando Sadikun e kërkoi Arisi i Selanikut, e pastaj edhe Pogon Shçzecin në Poloni. Por të dy skuadrat bënë oferta shumë të ulta ekonomike, nën 1 milion euro q

Detaje të reja rreth të ardhmës së Muriqit

Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano, raporton se Lazio është në bisedime të avancuara për të nënshkruar me Vedat Muriqin nga Fenerbahce. Duket se Lazio do ta mbyll transferimin e Muriqit

Sanchez i pasigurt

Alexis Sanchez është në dyshime për ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Evropës, me klubin që ka konfirmuar se ai vuante nga një lëndim gjatë ndeshjes kundër Leverkuseni. Inter mposhti 2:1

Anulohet ndeshja Drita vs. Linfield, pas testeve pozitive me Covid-19

Është anuluar dueli final i fazës paraeleminatore të Ligës së Kampionëve ndërmjet Dritës dhe skuadrës irlandeze Linfield. Informacioni është konfirmuar nga zyra e mediave në UEFA për Gaz

Info Tjera