Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/received_2701891213361587.jpeg

Çdo lojtar i Liverpoolit pritet të marrë nga një medaljeJurgen Klopp është gati të sigurojë që çdo anëtar i skuadrës së tij të marrë një medalje të fituesve të titullit të Ligës Premier.  Pasi të fitojnë titullin e parë të ligës pas 30 vitesh, Reds do të marrin 40 medalje nga Liga Premier, ashtu sikurse çdo kampion tjetër i viteve të kaluara.

Rregulli është që ata që kanë bërë pesë ose më shumë paraqitje kanë të drejtë të marrin nga një medalje dhe kanë përparësi përpara se Liverpooli të jetë në gjendje të jap medaljet e mbetura për stafin e skuadrës.  Për momentin, 21 lojtarë e kanë të garantuar marrjen e medaljes, me të rinjtë si Harvey Elliott, Neco Williams dhe Curtis Jones që kërkojnë edhe nga tre paraqitje për të fituar medaljen.

Por, duke besuar se të gjithë kanë luajtur rolin e tyre në triumfin e titullit, Klopp nuk është tifoz i rregullit të vendosur dhe thotë se të gjithë lojtarët do të marrin nga një medalje, edhe nëse atij i duhet t’i prodhojë ato ose të heqë dorë nga medalja e tij.

“Nëse njerëzit nuk e kuptojnë se sa e rëndësishme është skuadra për të fituar kampionatin, atëherë unë nuk mund t’i ndihmoj ata të jenë të sinqertë”, ka thënë fillimisht Klopp për Sky Sports.

“Edhe nëse keni zero ndeshje ju duhet të fitoni një medalje, nëse jeni pjesë e skuadrës duhet të merrni patjetër një medalje”.


“Nëse jeni portieri i dytë dhe keni më pak ndeshje duhet të keni po ashtu një medalje, sepse stërvitni pesë milion herë gjatë vitit dhe nëse nuk stërviteni të gjithë në nivelin më të lartë, atëherë nuk keni shanse të fitoni kampionatin”.

“Këta djem do të marrin nga një medalje 100 për qind – Unë do ta prodhoj vetë. Njëqind për qind mund të kenë medaljen time”.

“Ata meritojnë nga një medalje dhe do të marrin nga një medalje, nëse jo nga Liga Premier, atëherë nga unë”.

“Ata nuk do të luajnë vetëm sepse unë dua t’i shoh ata në një ndeshje të Ligës Premier, secili duhet ta meritojë paraqitjen”, përfundoi gjermani.

Të fundit

Pensionohet legjenda spanjolle

Iker Casillas e ka zyrtarizuar pensionimin nga karriera e tij si futbollist, që zgjati 22 vjet. Ish-portieri legjendar i Real Madridit po pensionohet në moshën 39-vjeçare, pas një arresti kardiak

Milan i ofron 7 milionë euro për një vit Ibrahimovicit

Skuadra e Milanit dëshiron ta ketë në ekip edhe për një sezon sulmuesin veteran, Zlatan Ibrahimovicit. Sipas asaj që raporton Calcio Mercato, rosonerët i kanë ofruar suedezit një marrëveshje

Artan Berisha dhe Ragip Veseli rikthehen në klub

Përveç ardhjeve të reja në futbollistë, FC Feronikeli është përforcuar edhe në aspektin administrativ. Artan Berisha dhe Ragip Veseli janë edhe zyrtarisht pjesë e klubit, me besimin e plot

Qendërmbrojtësi kuqezi afër kalimit tek Interi

Në Serie A e këtij sezoni një nga personazhet absolut ishte dhe Marash Kumbulla. Qendërmbrojtësi kuqezi shkëlqeu në sezonin e tij të parë në elitën e futbollit italian duke tërhequr vëmen

Agjenti i Rashicës vizitë të befasishme në Milan

Ku do të shkojë Milot Rashica? Kjo është një pyetje që do të shtrohet edhe për disa kohë të tjera, pasi “telenovela” vazhdon. Sulmuesi shqiptar u bë fakt i kryer se nuk i përkiste më

Dortmund jep paralajmërimin e fundit për Man Utd

Drejtuesit e Borussias së Dortmundit vendosën afatin e fundit për Manchester United në lidhje me futbollistin anglez Jadon Sancho. Prej kohësh 20-vjeçari londinez është vënë në shënjestrë

Info Tjera