Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/121057723_3249489915168360_7450299199664074918_n.png

Challandes: Kosova është e fortë në situata të tillaPërzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes së bashku me sulmuesin, Atdhe Nuhiu kanë mbajtur konferencën për shtyp para ndeshjes me Maqedoninë e Veriut.

Challandes ka deklaruar se është gati për sfidën me Maqedoninë, ashtu edhe futbollistët e tij.

“Ka mundësi që të realizojmë ëndrrën. Nuk është situatë përfekte për ne, por në këtë situatë Kosova ka shfaqur si skuadër, si popull dhe si shtet ka treguar se dinë të përballojë kësi situata. Ne jemi gati për këtë sfidë, jam gati edhe unë, ne kemi mundësi të kualifikohemi. Ne i dimë saktësisht kualitetet e Maqedonisë.

Me Vedat Muriqin, Milot Rashicën apo pa këta, unë dua të luajë me tifozë, sepse stadiumi i mbushur të jep energji, normalisht do të preferoja që ndeshja të zhvillohej me tifozë, por jemi në këtë situatë dhe duhet ta pranojmë”

“Dardanët” për sfidën më të rëndësishme do të jenë pa shërbimet e Vedat Muriqit, Milot Rashicës, Hekuran Kryeziut, Idriz Vocës dhe sipas të gjitha gjasave do të mungojë edhe kapiteni Amir Rrahmani.

Kosova nesër do të përballet me Maqedoninë e Veriut me fillim të orës 20:45, në kuadër të Ligës së Kombeve.

Të fundit

Mediumi italian shkruan për formën e Mirlind Dakut

Merkato ka përfunduar, mirëpo skuadrat kanë dërguar tashmë skautët e tyre nëpër botë për të ndjekur talentët e rinjë, shkruan Calcio Style. Mediumi italian i sportit, Calcio Style ka lavd

Shënoi dy gola me Vitesse, Armando Broja në formacionin e javës në Holandë

Kritikave që shoqëruan mungesën e golit me kombëtaren, Armando Broja iu përgjigj nga kampionati holandez. Sulmuesi isht protagonist absolut në fundjavën e Eredivisie, duke shënuar dy herë në

Armando Broja, i papërmbajtshëm me dy gola

Armando Broja po tregon vlerat e tij në Holandë dhe po bind ata pak skeptikë që mendojnë se nuk është e ardhmja e sulmit të kombëtares shqiptare. Shtatalarti, i cili është nën kontratë me

Ibrahimovic: Isha i uritur për fitore

latan Ibrahimovic, mbrëmë e tregoi fuqinë e tij ndaj Interit, ku me dy gola vendosi fatin e derbit “Della Madonnina” në 2:1. Edhe pse sa kishte kaluar Covid-19, 39 vjeçari dukej në f

Real Madrid mposhtet në shtëpi nga Cadiz

Reali i Madridit ka zhgënjyer plotësisht pasditen e sotme në Valdebebas, pasi është mposhtur me rezultatin minimal 0-1 nga skuadra e sapo ngjitur në elitën e futbollist spanjoll, Cadiz. Në nj

Mourinho: Do ta kuptoni së shpejti kush është Gareth Bale

Jose Mourinho është i bindur se Gareth Bale mund të japë shumë më shumë në fushë se disa sezone në Real Madridi. Disa vite ai ka qenë fantastik edhe në Madrid, por Bale gjithmonë është

Info Tjera