Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/muric-780x439-1.jpg

Challandes nuk jep detaje për situatën e MuricPërzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka refuzuar të japë më shumë detaje lidhur me situatën e Arijanet Muric.

Federata e Futbollit të Kosovës përmes një njoftimi në faqen zyrtare kishte bërë të ditur se portieri i Kosovës është larguar nga kampi i Përfaqësueses për arsye disiplinore.

Në ndërkohë, ka pasur thashetheme se 22-vjeçari kishte shkuar në stërvitje i dehur, megjithatë diçka e tillë mbetet vetëm në cilësinë e spekulimeve.

Në konferencën për shtyp, përzgjedhësi i Kosovës është pyetur edhe për gardianin e Willem II, por ai ka refuzuar të tregojë më shumë.

Ashtu sikurse edhe në njoftimin e FFK-së, edhe Challandes ka deklaruar se arsyeja pse është larguar janë çështje disiplinore dhe nuk ka dashur të flasë më shumë, sepse “do të ishte mungesë respekti për lojtarin”.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera