Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Annotation-2020-08-01-213532.jpg

Chelsea dorëzohet para Aubameyang (Video)Arsenali ka siguruar grupet e Europa League pas fitores me rezultatin 2-1 në finalen e EFL Cup kundër skuadrës së Chelsea. Aubameyang është heroi i skuadrës së Mikel Arteta, që fiton një trofe të rëndësishëm.

Chelsea në fakt e nisi mirë ndeshjen, duke shënuar në portën e “Topçinjve” kur kishin kaluar vetëm pesë minuta lojë. Pulisic, në nje formë shumë të mirë e dërgoi topin në rrjetë dhe i dha avantazhin skuadrës së tij.

 

Arsenali kërkoi me ngulm golin e barazimit, që erdhi me një penallti të akorduar me ndihmën e VAR. Nuk gaboi goleadori Aubameyang, i cili e dërgoi topin në rrjetë. Pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1.

Sulmuesi nga Gaboni kishte ruajtur edhe një gol tjetër për Arsenalin, teksa e ndëshkoi për të dytën herë rivalin e Chelsea, duke i dhënë fitoren dhe trofeun skuadrës së tij. / mediapress

Të fundit

Guardiola nuk ndalë blerjet

Skuadra e Manchestee City nuk ka ndërmend të ndalet në merkaton e verës. Pas blerjes së Natan Ake, trajneri Pep Guardiola, dëshiron edhe më tej të forcojë mbrojtjen, ndërsa zgjedhja e parë

FFK reagon për Dritën dhe të drejtat televizive

Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar sot pas situatës së shkaktuar për anulimin e ndeshjes ndërmjet Dritës dhe Linfieldit, e vlefshme për finalen e fazës parakualifikuese të Champions

Levante nuk e lëshon lehtë Armando Sadikun

Në fillim të merkatos verore, Armando Sadikun e kërkoi Arisi i Selanikut, e pastaj edhe Pogon Shçzecin në Poloni. Por të dy skuadrat bënë oferta shumë të ulta ekonomike, nën 1 milion euro q

Detaje të reja rreth të ardhmës së Muriqit

Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano, raporton se Lazio është në bisedime të avancuara për të nënshkruar me Vedat Muriqin nga Fenerbahce. Duket se Lazio do ta mbyll transferimin e Muriqit

Sanchez i pasigurt

Alexis Sanchez është në dyshime për ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Evropës, me klubin që ka konfirmuar se ai vuante nga një lëndim gjatë ndeshjes kundër Leverkuseni. Inter mposhti 2:1

Anulohet ndeshja Drita vs. Linfield, pas testeve pozitive me Covid-19

Është anuluar dueli final i fazës paraeleminatore të Ligës së Kampionëve ndërmjet Dritës dhe skuadrës irlandeze Linfield. Informacioni është konfirmuar nga zyra e mediave në UEFA për Gaz

Info Tjera