Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/chelsea.jpg

Chelsea e sigurt, mposht Fulhamin në “Stamford Bridge”Chelsea ka arritur ta mposht rivalin londinez, Fulham në kuadër të xhiros së 34-të të Premierligës.

 

“The Blues” ishin nën kontroll pothuajse gjatë gjithë takimit.

Goli i parë u shënua nga Havertz në min 10’ pas një asistimi nga Mount.

Pjesa e parë përfundoi me avantazhin minimal të vendasëve.

Në pjesën e dytë, Havertz realizoi sërish pas një asistimi  të Werner.

Ky ishte goli i dytë për Havertz në këtë takim dhe i katërti gjithsej këtë sezon në Premierligë.

Rezultati përfundimtar, Chelsea 2-0 Fulham.

Tani Chelsea ka 61 pikë dhe është në pozitë të mirë për të siguruar një nga katër vendet e para.

 

 

 

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera