Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/chelsea.jpg

Chelsea fiton “Derbin e Londrës”, vendos goli i WernerChelsea ka fituar si mysafir i West Ham me rezultat 1-0 në kuadër të javës së 33-të të Ligës Premier.

Me këtë fitore Chelsea ka bërë një hap  të madhe drejt Ligës së Kampionëve, duke e mposhtur një rival direkt.

Ndeshja mes këtyre dy skuadrave doli të jetë e fortë, por jo me shumë raste shënimi.

Në pjesën e parë nuk kishte edhe aq raste, ku nga më i miri erdhi edhe goli.

Ishte Timo Werner që shënoi në minutën e 43-të pas një asistimi nga Ben Chilwell (1-0).

Edhe në pjesën e dytë rastet më të mira i kishte Chelsea që rrezikoi me Werner dy herë, ndërsa një rast kishe Mason Munt.

Në minutën e 80-të, West Ham mbeti me dhjetë lojtari pasi Fabian Balbuena u ndëshkua me karton të kuq.

Deri në fund nuk kishte më raste dhe Chelsea mori fitoren e radhës që ua forcon pozitën e katërt me 58 pikë, ndërsa West Ham mbetet i pesti me 55 pikë.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera