Chelsea rrëmben kreun e Premierligës

Chelsea e ka mposhtur 2-0 në udhëtim Newcastle Unitedin, për të vazhduar me formën e mirë në Premierligë, pasi e arriti fitoren e tretë me radhë.

Gjithcka u zhbllokua në minutat e para të ndeshjes.

Një harkim i bukur nga Mason Mount, ka bërë që Federico Fernandez gabimisht ta shtyjë topin në portën e gabuar, për rezultatin 0-1, në minutën e 10-të.

Në pjesën e dytë, Tammy Abraham është kujdesur ta dërgojë topin në rrjetë për 2-0, duke ia siguruar “Bluve” të Londrës tri pikë.

Pas kësaj fitore, Chelsea ka shkuar në kuotën e 18 pikëve dhe ka rrëmbyer përkohësisht pozitën e parë në renditjen e Premierligës.

Të fundit

750 gola në karrierë për Ronaldon

Cristiano Ronaldo pati një tjetër natë të madhe në Ligën e Kampionëve. Ylli portugez vuri veten në listën e golashënuesve në fitoren 3:0 të Juventusit në shtëpi ndaj Dynamo Kyiv. Për Ro

Futbollisti nga Kosova që po çmend Champions League

Mërgim Berisha është duke kaluar një formë fantastike te Salzburgu në këtë sezon të ri. N ë kampionat ka arritur që të realizojë 5 gola në 7 ndeshje të zhvilluara, ndërsa në Champions

Barça në Budapest pa Messi, Coutinho dhe Ter Stegen

Barcelona sot do të presë Ferencvaros në Ligën e Kampionëve. Dueli kundër kampionit hungarez do të humbasë nga Lionel Messi. Trajneri, Ronald Koeman, vendosi të pushojë Argjentinasin. Messi

Lojtarët dalin në mbrojtje të Zidane

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez është duke konsideruar shkarkimin e trajnerit Zinedine Zidane. Tekniku francez humbi dje ndaj Shakhtar Donetsk, ndërsa nëse “Los Blancos” do kualif

Ylli shqiptar i Bayernit kërkohet nga dy klube evropiane

Klubi gjerman Köln ka filluar diskutimet me Bayern Munich për huazimin e dy talentëve, Joshua Zirkzee dhe Leon Dajaku raporton GOAL Deutschland. Gjatë afatit kalimtar veror, për futbollistin nga

Polemikat rreth VAR-it, Neville: Rregulla koti, gjyqtarët janë kthyer në robotë

Polemikat rreth përdorimit të teknologjisë në futboll vazhdojnë në Angli dhe jo vetëm. Rasti i fundit ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në ndeshjen mes West Ham dhe Aston Villa, ku miqve iu anulu