Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/Chelsea.jpg

Chelsea rrëmben kreun e PremierligësChelsea e ka mposhtur 2-0 në udhëtim Newcastle Unitedin, për të vazhduar me formën e mirë në Premierligë, pasi e arriti fitoren e tretë me radhë.

Gjithcka u zhbllokua në minutat e para të ndeshjes.

Një harkim i bukur nga Mason Mount, ka bërë që Federico Fernandez gabimisht ta shtyjë topin në portën e gabuar, për rezultatin 0-1, në minutën e 10-të.

Në pjesën e dytë, Tammy Abraham është kujdesur ta dërgojë topin në rrjetë për 2-0, duke ia siguruar “Bluve” të Londrës tri pikë.

Pas kësaj fitore, Chelsea ka shkuar në kuotën e 18 pikëve dhe ka rrëmbyer përkohësisht pozitën e parë në renditjen e Premierligës. 

Të fundit

Statistikë e ‘çmendur’, Cristiano Ronaldo fiton më shumë se plotë katër skuadra të Seria A

35-vjeçari që vazhdon të shkëlqejë në Seria A, fiton pagë prej 540 mijë euro në javë nga Juventusi ose më saktë 28 milionë euro çdo vit, përcjellë lajmi.net. Sipas Gazzetta dello Spor

Ozil i vendosur, do të luajë vetëm për Fenerbahçe

Mesut Ozil do të luajë vetëm për Fenerbahce nëse ai shkon në Turqi. Kështu ka thënë menaxheri i tij të martën në mes të bisedave për transferimin e mesfushorit nga Anglia. Në një inter

Loriana Kuka e çon në 4 numrin e medaljeve për Kosovën

Floriana Kuka ka arritur të fitojë medaljen e bronztë në kuadër të Masterit të xhudos që po mbahet në Katar, pasi mposhti britaniken Natalie Powell. Fillimisht, xhudistja jonë në dy raundet

Koeman i pashpresë

Barcelona do të përballet me Real Sociedad të mërkurën në gjysmëfinalen e Superkupën e Spanjës. Sidoqoftë, në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes, trajneri Ronald Koeman deklaroi se

Fritz ka treguar si është situata e Rashicës

Milot Rashica gjatë dy muajve të fundit ka hasur shumë vështirësi për shkak të një dëmtimi muskulor, që e ka kushtëzuar për të mos qenë në fushë dhe hasur vështirësi për t’u kthye

Capello: Interi s’ka nevojë për blerje të reja në janar

Trajneri i Interit, Antonio Conte, nuk ka asnjë arsye për të kërkuar blerje të reja në janar sepse Interi i tij ka skuadër favorite për ta fituar titullin në Serie A këtë sezon, këmbëngul

Info Tjera