Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/ibra.jpg

Cila do të jetë e ardhmja e Ibrahimovic?Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, e ka lartësuar Zlatan Ibrahimovicin duke e quajtur kampion, pasi ylli i kuqezinjve shkroi edhe më shumë histori në Serie A në fitoren 3:0 kundër Cagliarit.

Ibrahimovic, i cili së shpejti do t’i mbushë 39 vjet është bërë lojtari më i vjetër që i shënon 10 gola apo më shumë në një sezon në Serie A, me golin që e shënoi në ndeshjen e fundit të sezonit 2019/20 kundër Cagliarit të dielën, transmeton express.

Pasi e humbi penalltinë, sulmuesi suedez shënoi në minutën e 55-të duke e çuar në 10 numrin e përgjithshëm të golave në vetëm 18 paraqitje në ligën elitare italiane që prej se iu bashkuar Milanit në janar.

Pioli e lavdëroi veteranin, duke thënë për Milan TV: “Mos i thoni atij se është lojtari më i vjetër që i ka shënuar 10 gola në Serie A”.

“Ai është kampion në çdo gjë që bën dhe ka dhënë kontribut shumë të rëndësishëm në skuadrën tonë”, shtoi i.

Milani është në bisedime me Ibrahimovicin për kontratë të re, sepse marrëveshja e tanishme i mbaron në fund të sezonit.

“Sinqerisht, Zlatan është pjesë e këtij projekti. Bisedimet nuk do të jenë të lehta, por qëllimi ynë i plotë është ta mbajmë atë. Ne kemi shumë lojtarë të rinj të cilët mund të rriten jashtëzakonisht shumë me Ibrën përkrah vetes”, tha Paolo Maldini, drejtori sportiv i Milanit.

Të fundit

Gattuso nuk pranon largimin e Hysajt

Gennaro Gattuso nuk e ka lejuar largimin e Elseid Hysajnt nga Napoli pas ofertës së marr nga klubi rus Spartak Moska. Trajneri i Napolit ka kërkuar me ngulm që shqiptari të mos shitet te Spartak

Messi befason me deklaratën e tij

Pas një vere të turbullt dhe një raporti të nderë me klubin, që për pak solli ndarjen e bujshme të Lionel Messi me Barcelonën, “Pleshti” ka ndryshuar qëndrim. Me tone dhe fjalë të ndry

Muriqi rezulton negativ edhe në testin e dytë

Futbollisti kosovar, Vedat Muriqi mund të udhëtoj në Romë qysh nesër. Gazetari i njohur, Arlind Sadiku mëson se sulmuesi kosovar ka rezultuar negativ edhe në testin e dytë. Muriqi pritet që k

U turpërua nga Leicester City, flet Guardiola

Trajneri i Manchester Cityt Pep Guardiola ka deklaruar se skuadra e tij ishte nervoze në ballafaqim me Leicester Cityn si dhe ka vënë në dyshim mentalitetin e ekipit të ti pas humbjes me rezultat

Messi lojtari i katërt në histori të La Ligas që shënon gola në 17 edicione rresht

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, është bërë vetëm lojtari i katërt në histori të La Ligas që ka shënuar gola në 17 edicione rresht në këtë kampionat. Messi realizoi një gol nga penallt

Rusët kërkojnë kapitenin e Kombëtares

Sirenat ruse në merkato bëhen më të forta për Elseid Hysaj. Mediat italiane bëjnë të ditur se Spartaku i Moskës vazhdon të këmbëngulë për të marrë shërbimet e kapitenit të kombëtare

Info Tjera