Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/Harry-Kane-Tottenham-F365.jpg

City bëhet gati për transferimin e KaneHarry Kane raportohet se ka dorëzuar kërkesën për largimin nga Tottenhami.

Sulmuesi anglez po kërkon një aventurë të re dhe Spurs tashmë janë të gatshëm të shesin atë.

Sipas asaj që raporton Daily Mail, Kane është më afër kalimit te Manchester City edhe pse në garë janë disa skuadra evropiane.

Sulmuesi ka shënuar 165 gola në Ligën Premier dhe nuk përjashtohet qëndrimi i tij edhe më tej aty.

Spurs kërkojnë mbi 90 milionë euro për kartonin e tij dhe Citizens kanë filluar bisedimet me përfaqësuesit e tij.

Pep Guardiola e sheh Kane si zëvendësues të Sergio Agueros, pasi ky i fundit tashmë ka konfirmuar largimin.

Kane po ashtu po kërkohet edhe nga Chelsea, e që natyrisht se në këtë verë do të jetë garë e nxehtë për të.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera