Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/cancelo-1068x593-1.jpg

City siguron kualifikimin, Borussia Monchengladbach sërish bindshëmManchester City ka mundur 1-0 Olympiacos dhe ka siguruar kalimin në 1/8-at e garës  evropiane më të rëndësishme për klube.

Ndeshja e vlefshme për javën e katërt të Grupit C është vendosur nga një gol i shënuar në minutën e 36-të nga Phil Foden.

Mesfushori i ri ka marrë një asistim të bukur me thembër nga Sterling dhe nuk i ka falur grekët.

Kjo fitore ka ndihmuar Qytetarët të shkojnë në 12 pikë në Grupin C, ndërsa Olympiacos është në vendin e tretë me 3 pikë.

Një tjetër goleadë për Borussia Monchengladbach kundër Shakhtar Donetsk. Këtë herë ka mbaruar 4-0 për gjermanët, që ndeshjen e parë kanë fituar 6-0.

Kanë shënuar Stindl në minutën e 17-të, Elvedi në të 34-ën, Embolo në të 46-ën e pjesës së parë dhe Wendt në të 77-ën.

Gjermanët kanë përforcuar vendin e parë në renditje ku kryesojnë me tetë pikë. Pas tyre vijnë Shakhtar dhe Real me 4, ndërsa në vendin e fundit ndodhet Interi me 2 pikë.

Zikaltrit dhe madrilenët do të përballen mbrëmjen e sotme në San Siro. Lojtarët e Contes duhet patjetër të fitojnë.

Të fundit

Interi ofron Eriksenin për Torreiran

Interi është duke menduar për një marrëveshje shkëmbimi kokë më kokë Christian Eriksen-Lucas Torreira. Zikaltrit kanë nevojë për një zëvendësues të Marcelo Brozovicit dhe po mendojnë

E ardhmja e pasigurt e Lampard

Frank Lampard ka thënë se e ardhmja e tij është jashtë kontrollit, me presionin që i është rritur si trajner i Chelseat. The Blues u mposhtën 2-0 në udhëtim te Leicesteri në kuadër të ja

Granit Xhaka po kalon nëpër një formë jetësore te Arsenali

Granit Xhaka dhuroi një paraqitje spektakolare në fitoren 3-0 të Arsenalit kundër Newcastle United në kuadër të javës së 19-të në Ligën Premier. Mesfushori shqiptar përveç se u vlerësua

Reagon Pirlo: Ishim shumë pasivë

Juventus humbi ndeshjen e Derby d’Italia ndaj Inter të dielën, ndërsa Andrea Pirlo, u shpreh paksa i zhgënjyer me paraqitjen dhe kërkoi nga ekipi të reagojë në mënyrë të mënjëherëshme

Ademi e Duka japin premtimet e mëdha për vitin 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Futbollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Futbollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e autores dhe moderatores Luana Vjollca në

Messi i bashkohet ekipit ani se pjesëmarrja e tij në fushë është e dyshimtë

Ronald Koeman nuk do të lërë asnjë futbollist në Barcelonë. Do t’i marrë të gjithë me vete në Sevilje për finalen e parë të sezonit, përfshirë këtu edhe lojtarët e dëmtuar si Pike,

Info Tjera