Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/ramos-2.jpg

Çka po ndodh me Sergio Ramos?Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi.

Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht të martën fanellën e re për sezonin 2021/22, e cila njihet si fanella e parë me të cilin skuadra i zhvillohen ndeshjet si vendase.

Derisa është e vërtetë që e tërë skuadra nuk merr pjesë në prezantimin e fanellave, Ramos ka qenë gjithmonë figurë kyçe në një fushatë të tillë.

Nuk dihet nëse vendimi ka qenë i Ramosit apo klubit apo i përbashkët.

Mund të ndodhë, po ashtu, që fotografitë të jenë shkrepur në kohën kur mbrojtësi spanjoll ndodhej në izolim për shkak të COVID-19.

Por Adidasi, sponsori kryesor i fanellës së Realit, kërkon që yjet më të mëdha të klubit të jenë të pranishëm në prezantimin e fanellës së re.

Mungesa e Ramosit enden nuk konfirmon se ai nuk do të qëndrojë në Real Madrid, por e bën më të mundur largimin e tij.

Rasti i ngjashëm kishte ndodhur edhe me Cristiano Ronaldon më 2018.

Në prill të vitit 2018, Ronaldo nuk mori pjesë në prezantimin e fanellës së re, edhe pse pak persona do ta kishin besuar në atë kohë.

Ronaldo u largua nga klubi atë verë dhe iu bashkua Juventusit.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera