Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/6.jpeg

‘Çmendët’ Reali, përgatitet për shitjen e gjashtë yjeve për të financuar transferimin e MbappesFrancezi ka refuzuar rinovimin me “Parisienët” dhe është i hapur për sfidën e re, derisa kontrata i skadon në qershorin e vitit 2022, përcjellë lajmi.net.

Duke parë pandeminë e COVID-19, shumë klube nuk mund ta kompletojnë transferimin e francezit, por Reali ka projektuar planin.

Sipas Diario AS, Reali do fitoi rreth 100 milionë euro me shitjen e disa yjeve, siç janë Isco, Dani Ceballos, Gareth Bale, Luka Jovic, Marcelo dhe Brahim Diaz.

Të gjithë këta lojtarë do jenë në shitje gjatë verës, dhe pjesa tjetër e ‘operacionit’ Mbappe do kompletohet në formë huazimi.

Paga e Mbappes nuk do të jetë problem sepse me largimin e yjeve si Bale, Jovic dhe Marcelo, “Los Blancos” kanë para që t’i ofrojnë çdo vlerë që e kërkon lojtari.

Reali beson se PSG-ja do kërkojë rreth 150 milionë euro për sulmuesin në verën e ardhshme./Lajmi.net/

Të fundit

Dembele ka shënuar një supergol ndaj Sevillës (Video)

Ousmane Dembele sapo ka shënuar një supergol për Barcelonën në ndeshjen ndaj Sevillas, duke ia kujtuar tifozëve se sa i talentuar është ai. Blaugranat mbyllen pjesën e parë të ndeshjes kthy

Klopp tregon objektivin në Premier League

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka mbajtur një konferencë për media para derbit me Chelseat që zhvillohet të enjtën. Klopp theksoi se skuadra e tij synon të jetë në top 4-she. “Para n

Manchester Unitedi i ofron 85 milionë euro për mbrojtësin e Real Madridit

Manchester Unitedi është i gatshëm ta derdhë një shumë të majme parash për qendërmbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, sipas mediave spanjolle. Gjiganti i Premierligës Manchester Unit

Bastisje në zyrat e Barcelonës: Arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Është arrestuar ish-presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, bashkë me shefin ekzekutiv të klubit, Oscar Grau dhe shefin për çështje ligjore, Roman Gomez Ponti, në lidhje me skandalin

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka konfirmuar se Eric Garcia do jetë lojtar i Barcelonës. Eric Garcia do veshë fanellën e Barcelonës sezonin e ardhshëm, këtë e ka konfirmuar Pep G

Krerët e FBK-së ftohen në Kongresin e FIBA-s më 3 qershor

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA) ka bërë të ditur se do të organizojë Kongresin e saj të dytë Afatmesëm më 3 qershor 2021. “Duke pasur parasysh situatën aktuale me pandeminë

Info Tjera